reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Tydzień pamięci Holokaustu w Polsat Viasat History [wideo]

dodano: 2019-01-18 17:15 | aktualizacja: 2019-01-18 17:28
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Polsat Viasat History

Zagłada europejskich Żydów W styczniu kanał Polsat Viasat History wspomina najmroczniejsze chwile II wojny światowej. Zapraszamy na serię programów ukazujących koszmar Holokaustu i rozmiar dramatu zagłady Żydów. Chcemy oddać hołd ofiarom w nadziei, że ta bolesna część historii świata nigdy już się nie powtórzy.

Aribert Heim Doktor Śmierć z Mauthausen


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Lista programów:

Zagłada europejskich Żydów
Po raz pierwszy w jednym programie dokumentalnym dokładnie zanalizowana i wyjaśniona zostanie cała historia zagłady żydowskiej populacji w XX wieku. Program bada korzenie Holokaustu i szuka odpowiedzi na pytanie, jak doszło do powstania planów eksterminacji Żydów i jak wcielono je w życie najpierw w Niemczech, a potem w całej Europie. Poznamy prawdę o poszczególnych fazach „ostatecznego rozwiązania”, o sformułowaniu definicji terminu „Żyd”, konfiskacie mienia ludności żydowskiej, o separacji i fizycznej izolacji ofiar, o przymusowych pracach i masowych rzeziach i deportacji do gazowych komór śmierci w koncentracyjnych obozach zagłady.

Aribert Heim: „Doktor Śmierć" z Mauthausen
Więźniowie obozu w Mauthausen nazywali Ariberta Heima „Doktorem Śmierć" - dopuszczał się bowiem najpotworniejszych zbrodni. Film ukazuje sylwetkę człowieka, który perwersyjnie uwielbiał przemoc.

Świat po Holokauście
Program ukazuje świat po Holokauście - a także kluczowe wydarzenia, które doprowadziły do tej największej zbrodni w historii ludzkości.

Tydzień pamięci Holokaustu
Od poniedziałku, 21 stycznia, godz. 21:00.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

449 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 290 zł Więcej...
reklama