reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

W FTA wystartuje kanał Perszyj Niezależnyj

dodano: 2019-01-18 18:27
autor: RO | źródło: telekritika.ua

Narodowa Rada ds. telewizji i radia Ukraina Siergiej Kostinskij Kolejny kanał informacyjny przygotowuje się do startu na Ukrainie. 17 stycznia br. Narodowa Rada ds. telewizji i radia udzieliła licencji firmie Time Media na kanał Perszyj Niezależnyj. Emisję satelitarną ma obsługiwać operator SES Sirius Ukraina z pozycji orbitalnej 4,8°E. Zaprzeczono, że uruchomienie kanału ma związek z wyborami, które odbędą się w 2019 roku.

http://uacrisis.org/wp-content/uploads/2017/12/20265096_1114216348679863_454378776709953839_n-825x40
Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oficjalnym właścicielem projektu jest Roman Lubickij, związany z lwowską telewizją NTA i holdingiem medialnym Wgołos (strona internetowa i lokalna stacja radiowa). Wspomniane media mają powiązania z lwowskim biznesmenem, sponsorem partii politycznej Swoboda, Igorem Kriweckim.

Perszyj Niezależnyj zaoferuje 18,5 godzin programów informacyjno-analitycznych i publicystycznych. Ma nadawać z Kijowa i współpracować z regionami. Twórca chce, aby był to pierwszy, informacyjny kanał regionalny.

Chcemy budować współpracę z nadawcami regionalnymi, aby wymieniać się filmami i w formacie Euronews umieszczać je na antenie. Stworzymy programy dyskusyjne i zaangażujemy do nich ekspertów regionalnych, znających problemy lokalne. Chcemy również prowadzić telemosty z różnymi regionami, aby zrozumieć kwestie, z którymi borykają się Ukraińcy w Łucku, Iwano-Frankiwsku

- oświadczył Roman Lubickij.

Niektórzy członkowie ukraińskiego regulatora mają wątpliwości odnośnie tematyki Perszyj Niezależnyj. Uważają, że rynek reklamowy nie utrzyma wielu kanałów informacyjnych. Ponadto zauważyli, że lwowski NTA nie prowadzi przekazu mimo ważnej licencji satelitarnej. Także wyrażono obawę, że nowy kanał przestanie nadawać po wyborach, a regulator straci dwa lata na anulowanie zezwolenia za pomocą sprawozdań i sądów.

Zauważmy, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy Narodowa Rada wydała licencje na trzy kanały informacyjne. 13 grudnia 2018r. otrzymał projekt Ukrlive, związany z partią Kontrola Narodowa i połtawski Ostannij Bastion, finansowany przez biznesmena działającego w rolnictwie. 20 grudnia licencję satelitarną dostał lokalny 12 Kanal z Wołynia, powiązany ze współwłaścicielem grupy Kontinuum i zastępcą szefa grupy parlamentarnej Wola Narodu, Stepanem Iwachiw. 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 699 zł Więcej...

Miernik Spacetronik STC-33 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

569 zł Więcej...