reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina położyła kres rosyjskiej TV

dodano: 2019-02-20 17:10
autor: RO | źródło: mediananny.com

Rosyjskie kanały Na Ukrainie zamknięto postępowanie w sprawie retransmisji rosyjskich stacji telewizyjnych. 29 stycznia br. Szósty Apelacyjny Sąd Administracyjny w Kijowie uchwalił ostateczną decyzję w sprawie nadawców Pierwyj kanał – Wsiemirnaja Siet, RTR Planeta, Rossija 24, NTV Mir, RBK TV i TV Centr International. Sąd postanowił zamknąć postępowanie i unieważnić decyzję poprzedniej instancji, uznając, że rozpatrywanie takich sporów nie leży w zakresie sądów administracyjnych.

rosyjska telewizja Rosja TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ukraińska Narodowa Rada ds. telewizji i radia w 2014 roku wytoczyła kilka spraw sądowych przeciwko dystrybutorom rosyjskiej telewizji, m.in. firmie Thorsat. Retransmisja niektórych kanałów z Rosji została tymczasowo wstrzymana decyzją sądu. Rok później kwestie te uregulowano w Ustawie Ukrainy „O telewizji i radiofonii”, mówiącej, że zagraniczne kanały z krajów nie wchodzących w skład Unii Europejskiej lub nie ratyfikujących Europejskiej konwencji o telewizji ponadgranicznej, mogą być nadawane na Ukrainie pod warunkiem, że ich treści spełniają postulaty zawarte w ukraińskim ustawodawstwie i konwencji. Aby było to możliwe, nadawcy musieli przejść procedurę wpisania na listę adaptowanych kanałów przez Narodową Radę.

W przypadku nadawania kanałów, które nie znalazły się na liście, zostały przewidziane kary dla dostawców usług – od grzywny (25% opłaty licencyjnej) do anulowania licencji (za pośrednictwem sądu).

Przypomnijmy, że w 2014 roku ukraiński regulator uznał, że kanały RTR Planeta, NTV Mir, Rossija 24, TV Centr International, RBK TV i Pierwyj łamią ukraińskie ustawodawstwo i Konwencję Europejską. Ich treści zawierały wezwania do wojny, agresywnych działań i masowych rozruchów, a także twierdzenia naruszające integralność terytorialną Ukrainy, propagandę na tle społecznym, religijnym i rasowym.

Źródło: mediananny.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 700HD

AB CryptoBox 700HD to tani satelitarny dekoder HD oparty na...

235 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 199 zł Więcej...

Transmiter HDMI Megasat Premium do max. 100m

Bezprzewodowy transmiter HDMI firmy Megasat. Urządzenie pozwala na przesłanie na...

670 zł Więcej...
reklama