reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Uwaga!” wśród finalistów INMA Global Media Awards 2019

dodano: 2019-03-11 19:35
autor: Jan Borejko | źródło: TVN

Uwaga TVN Na News Media Association Global Media Awards 2019 wpłynęło 664 zgłoszeń z 34 krajów. „Uwaga! TVN” znalazła się wśród finalistów w kategorii: „Best Use of Social Media”. Jury konkursu doceniło projekt #tematdlauwagi (social listening and realtime response). Dzięki niemu użytkownicy mediów społecznościowych zyskali nową, szybką ścieżkę kontaktu z redakcją, a program reportaże zainicjowane przez samych widzów.
 


Uwaga TVN


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Lista zwycięzców konkursu INMA Global Media Awards 2019 ogłoszona zostanie 17 maja.

#tematdlauwagi – tysiące ludzkich historii, jeden hashtag
„To jest temat dla Uwagi!” – w ten sposób widzowie często komentowali otaczającą ich rzeczywistość. Redakcja programu trzy lata temu zdecydowała się wprowadzić hashtag #tematdlauwagi do oznaczania nim w mediach społecznościowych publicznych wpisów. W ten sposób powstała nowa i szybka droga komunikacji.

W praktyce działa to tak, że wystarczy dodać do publicznego postu lub komentarza #tematdlauwagi, aby zainteresować problemem dziennikarzy „Uwagi!”. Redakcja monitoruje sieć w czasie rzeczywistym i na bieżąco reaguje na zgłoszenia czytelników. Duże historie zamieniane są w reportaże i emitowane na antenie „Uwagi!”. Mniejsze, ale wciąż ważne, publikowane na stronie www, gdzie w ubiegłym roku uruchomiona została zakładka dedykowana tylko i wyłącznie tematom z hashtagów. Na uwaga.tvn.pl/temat-dla-uwagi  znajduje się interaktywna mapa, do której przypinamy Wasze historie.

Od startu projektu, hashtag został użyty już 300 tys. razy, a każdego miesiąca średnio 25 proc. reportaży „Uwagi!” pochodzi z #tematdlauwagi.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Zidoo Z1000

Odtwarzacz Android TV Box 7.1 / OpenWRT(funkcja NAS). CPU Realtek...

1 690 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...
reklama