reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Uwaga!” wśród finalistów INMA Global Media Awards 2019

dodano: 2019-03-11 19:35
autor: Jan Borejko | źródło: TVN

Uwaga TVN Na News Media Association Global Media Awards 2019 wpłynęło 664 zgłoszeń z 34 krajów. „Uwaga! TVN” znalazła się wśród finalistów w kategorii: „Best Use of Social Media”. Jury konkursu doceniło projekt #tematdlauwagi (social listening and realtime response). Dzięki niemu użytkownicy mediów społecznościowych zyskali nową, szybką ścieżkę kontaktu z redakcją, a program reportaże zainicjowane przez samych widzów.
 


Uwaga TVN


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Lista zwycięzców konkursu INMA Global Media Awards 2019 ogłoszona zostanie 17 maja.

#tematdlauwagi – tysiące ludzkich historii, jeden hashtag
„To jest temat dla Uwagi!” – w ten sposób widzowie często komentowali otaczającą ich rzeczywistość. Redakcja programu trzy lata temu zdecydowała się wprowadzić hashtag #tematdlauwagi do oznaczania nim w mediach społecznościowych publicznych wpisów. W ten sposób powstała nowa i szybka droga komunikacji.

W praktyce działa to tak, że wystarczy dodać do publicznego postu lub komentarza #tematdlauwagi, aby zainteresować problemem dziennikarzy „Uwagi!”. Redakcja monitoruje sieć w czasie rzeczywistym i na bieżąco reaguje na zgłoszenia czytelników. Duże historie zamieniane są w reportaże i emitowane na antenie „Uwagi!”. Mniejsze, ale wciąż ważne, publikowane na stronie www, gdzie w ubiegłym roku uruchomiona została zakładka dedykowana tylko i wyłącznie tematom z hashtagów. Na uwaga.tvn.pl/temat-dla-uwagi  znajduje się interaktywna mapa, do której przypinamy Wasze historie.

Od startu projektu, hashtag został użyty już 300 tys. razy, a każdego miesiąca średnio 25 proc. reportaży „Uwagi!” pochodzi z #tematdlauwagi.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 890 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...