reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eska TV S.A. zostanie przekształcona w Music TV Sp. z o.o.

dodano: 2019-03-25 10:28 | aktualizacja: 2019-03-25 11:29
autor: Anita Kaźmierska | źródło: omediach.info/KRRiT

Eska TV Spółka Eska TV S.A, której właścicielem jest Telewizja Polsat Sp. z o.o., zostanie przekształcona w Music TV Sp. z o.o. Firma jest nadawcą kanałów telewizyjnych: Eska TV, Eska TV Extra i Eska Rock TV. Przypomnijmy, że 4 grudnia 2017 roku Telewizja Polsat nabyła od Grupy ZPR Media po 100 proc. udziałów w Eska TV S.A. i Lemon Records Sp. z o.o. Ta druga spółka jest nadawcą Polo TV i Vox Music TV.

Eska TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Eska TV. S.A. już 7 grudnia ub.r. złożyła do Krajowej Rady i Radiofonii wniosek o wyrażenie zgody na przejście uprawnień spółki na Music TV Sp. z o.o. w związku z przekształceniem formy prawnej podmiotu ze spółki akcyjnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

KRRiT pozytywnie rozpatrzyła wniosek 31 stycznia br. dla kanału Eska TV oraz 4 marca dla Eska TV Extra i Eska Rock TV. W uzasadnieniu wniosku koncesjonariusz podkreślił, że zmiana dotyczy jedynie formy prawnej, nie ma miejsca jakakolwiek zmiana w zakresie kontroli nad działalnością nadawcy, ani też nie zmieni się sytuacja w zakresie udziału w rynku środków masowego przekazu.

Spółka Eska TV S.A. uzyskała 21 listopada ub.r. koncesję na kolejny okres na rozpowszechnianie w sposób rozsiewczy satelitarny oraz drogą rozsiewczą naziemną w sposób cyfrowy w sygnale MUX 1 kanału Eska TV. Natomiast 2 sierpnia 2016 roku uzyskała koncesję na rozpowszechnianie w sposób rozsiewczy satelitarny kanału Eska TV Extra (wówczas Eska TV), a 17 marca 2016 roku kanału Eska Rock TV (wówczas Hip Hop TV).

We wnioskach złożonych do KRRiT nie ma mowy o ewentualnych zmianach nazw kanałów Eska TV, Eska TV Extra i Eska Rock TV. W tym zakresie prawdopodobnie wszystko pozostanie jak dotychczas.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

849 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...