reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eska TV S.A. zostanie przekształcona w Music TV Sp. z o.o.

dodano: 2019-03-25 10:28 | aktualizacja: 2019-03-25 11:29
autor: Anita Kaźmierska | źródło: omediach.info/KRRiT

Eska TV Spółka Eska TV S.A, której właścicielem jest Telewizja Polsat Sp. z o.o., zostanie przekształcona w Music TV Sp. z o.o. Firma jest nadawcą kanałów telewizyjnych: Eska TV, Eska TV Extra i Eska Rock TV. Przypomnijmy, że 4 grudnia 2017 roku Telewizja Polsat nabyła od Grupy ZPR Media po 100 proc. udziałów w Eska TV S.A. i Lemon Records Sp. z o.o. Ta druga spółka jest nadawcą Polo TV i Vox Music TV.

Eska TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Eska TV. S.A. już 7 grudnia ub.r. złożyła do Krajowej Rady i Radiofonii wniosek o wyrażenie zgody na przejście uprawnień spółki na Music TV Sp. z o.o. w związku z przekształceniem formy prawnej podmiotu ze spółki akcyjnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

KRRiT pozytywnie rozpatrzyła wniosek 31 stycznia br. dla kanału Eska TV oraz 4 marca dla Eska TV Extra i Eska Rock TV. W uzasadnieniu wniosku koncesjonariusz podkreślił, że zmiana dotyczy jedynie formy prawnej, nie ma miejsca jakakolwiek zmiana w zakresie kontroli nad działalnością nadawcy, ani też nie zmieni się sytuacja w zakresie udziału w rynku środków masowego przekazu.

Spółka Eska TV S.A. uzyskała 21 listopada ub.r. koncesję na kolejny okres na rozpowszechnianie w sposób rozsiewczy satelitarny oraz drogą rozsiewczą naziemną w sposób cyfrowy w sygnale MUX 1 kanału Eska TV. Natomiast 2 sierpnia 2016 roku uzyskała koncesję na rozpowszechnianie w sposób rozsiewczy satelitarny kanału Eska TV Extra (wówczas Eska TV), a 17 marca 2016 roku kanału Eska Rock TV (wówczas Hip Hop TV).

We wnioskach złożonych do KRRiT nie ma mowy o ewentualnych zmianach nazw kanałów Eska TV, Eska TV Extra i Eska Rock TV. W tym zakresie prawdopodobnie wszystko pozostanie jak dotychczas.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Linbox WS-6944 Combo dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

499 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 590 zł Więcej...

Multiswitch Triax TMS 9x4P

Markowy (duński) multiswitch Triax TMS 9x4P rozdziela sygnał niezależnie z...

375 zł Więcej...
reklama