reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP będzie współpracować z Netflixem? Trwają rozmowy

dodano: 2019-05-31 11:42
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Dziennik Gazeta Prawna

TVP Telewizja Polska siedziba Woronicza Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna”, Netflix i Telewizja Polska prowadzą zaawansowane rozmowy w sprawie koprodukcji serialu. Podstawą do niego miałaby być powieść kryminalna Marka Krajewskiego pt. „Erynie” z komisarzem Edwardem Popielskim jako głównym bohaterem. Byłby to już drugi polski serial Netflixa, po „1983” w reżyserii m.in. Agnieszki Holland, który miał premierę 30 listopada ub.r.

Netflix


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z informacji „DGP” wynika, że Netflix chciałby połączyć koprodukcję z szerszą współpracą - chciałby włączyć do swojej oferty pozycje z biblioteki programowej TVP. Aktualnie nadawca publiczny rozważa, czy taka współpraca z Netflixem byłaby dla niego korzystna. Wiadomo bowiem, iż dotychczasowa strategia TVP na rynku wideo na życzenie (VOD) nie dopuszcza udostępniania własnych produkcji innym graczom. Celem usunięcia treści z tych platform było zwiększenie popularności własnego serwisu TVP VOD.

Jednak w przypadku współpracy z Netflixem, który jest przecież graczem międzynarodowym, istnieje szansa promocji produkcji TVP wśród osób, które inaczej nie miałyby kontaktu z jej programami. Chodzi głównie o osoby młode, a także te, które zamieszkują odległe zakątki świata.

Marcin Klepacki, pełnomocnik zarządu TVP ds. dystrybucji zasobów programowych, powiedział dla „DGP”, że zasada nieudostępniania programów TVP w innych serwisach VOD wciąż obowiązuje. Czy tak pozostanie, zdecyduje zarząd.

Opis powieści „Erynie” Marka Krajewskiego:
Lwów, maj 1939 roku. W strasznych męczarniach ginie mały chłopiec. Wieść o rytualnym mordzie dokonanym przez Żydów obiega miasto. Wybucha panika. Czyje dziecko będzie następne?
Całe miasto liczy na komisarza Edwarda Popielskiego. Jednak komisarz nie chce poprowadzić sprawy. Nie tym razem. Widmo zbliżającej się wojny i paraliżujący strach rządzą Lwowem, tylko jego przestępczy świat wciąż żyje według starych reguł. Każdy zna tu Popielskiego, który działa wyłącznie nocą. Nikt nie chce z nim współpracować. Nikt nie chce mu się narazić. Miasto przesiąknięte zbrodnią przesłonił cień Erynii bogiń zemsty.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

289 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...