reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Superstacja rezygnuje z tematów politycznych

dodano: 2019-06-04 13:54 | aktualizacja: 2019-06-05 13:46
autor: Anita Kaźmierska | źródło: press.pl/wirtualnemedia.pl/satkurier.pl

Superstacja Superstacja, której 100 proc. udziałów dokładnie rok temu kupiła Telewizja Polsat, rezygnuje z tematów politycznych. Informacja została podana we wtorek przez „Presserwis”, a portal satkurier.pl uzyskał potwierdzenie u osoby bezpośrednio dotkniętej tą sprawą.

Superstacja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W piątek, 31 maja br. dziennikarze Superstacji zostali poinformowani, że z programu całkiem znikną tematy polityczne. Dotyczy to zarówno serwisów informacyjnych, jak i audycji publicystycznych, do których nie będą już zapraszani politycy. W praktyce oznacza to, że część dziennikarzy będzie musiała poszukać nowej pracy. Już kilka dni wcześniej reporter Jacek Gasiński poinformował, że z końcem maja oficjalnie kończy współpracę z Superstacją. Miałby przejść do Polsatu News. W Superstacji zajmował się właśnie tematami politycznymi i społecznymi.

Dlaczego Superstacja przestaje zajmować się polityką?

– Plany zmiany strategii i profilu stacji są związane z niezadowalającą oglądalnością kanału, a prace nad nimi trwają od kilku miesięcy. Polityka będzie obecna nadal na antenie Superstacji - będą informacje zarówno z kraju, jak i ze świata. Zamierzamy przeznaczyć jednak więcej czasu na informacje z różnych sfer życia, a nie na dyskusje polityczne. Jak wynika z badań oglądalności, w Superstacji najlepiej oglądały się pozycje niezwiązane z polityką – uzasadnia Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat (za wirtualnemedia.pl).

Superstacja rezygnuje m.in. z programu „Salon polityczny” prowadzonego przez Sylwię Madejską i Tomasza Grzelewskiego. Zdaniem rzecznika prasowego Telewizji Polsat, osiągał on jeden z najsłabszych wyników wśród wszystkich nadawanych przez Superstację. W Superstacji nie ma również tak zwanych setek z politykami. Wielu dziennikarzy nadal do końca nie wie, jaki będzie los ich i prowadzonych przez nich programów. Informacja spadła bowiem na nich jak grom z jasnego nieba.

O swojej rezygnacji poinformowała Eliza Michalik, która była związana z Superstacją przez 12 lat. Michalik prowadziła programy „Nie ma żartów”, „Gilotyna” i „Szpile”.

– W związku ze zmianą formuły stacji z politycznej na niepolityczną zdecydowałam odejść ze stacji – mówi Eliza Michalik. - Złożono mi propozycję prowadzenia programu zgodnego z nowym profilem stacji – dodaje (za press.pl).Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

89 zł Więcej...

Kamera SJCAM SJ8 PRO

980 zł Więcej...
reklama