reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Mediaset utworzy spółkę Media For Europe

dodano: 2019-06-10 11:56
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Mediaset/satkurier.pl

Mediaset Zarządy włoskiego Mediaset SpA i hiszpańskiego Mediaset España podjęły decyzję o połączeniu obu spółek w nową jednostkę holdingową Media For Europe - MFE.

Mediaset


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Grupa Mediaset potwierdziła zamiar utworzenia ogólnoeuropejskiego ośrodka telewizyjnego. Media For Europe, która będzie miała siedzibę w Holandii, z bazą podatkową we Włoszech, która będzie notowana zarówno na giełdach włoskich, jak i hiszpańskich, będzie kontrolować 100 proc. Mediaset SpA i 100 proc. Mediaset España, a także niedawno nabyte 9,6 proc. udziałów w ProSiebenSat.1.

Jak czytamy w komunikacie Mediasetu, wybór Holandii jako siedziby jest kwestią czysto techniczną. Ma to związek ze sprzyjającymi dla przedsiębiorców przepisami. Nie będzie delokalizacji, a działania operacyjne obu firm pozostaną we Włoszech i Hiszpanii, podobnie jak ich odpowiednie podstawy fiskalne, zapewniając, że podatki nadal będą płacone we Włoszech i Hiszpanii. To samo dotyczy produkcji i miejsc pracy, które również pozostaną mocno osadzone we Włoszech i Hiszpanii. Media For Europe zostaje stworzony z celami branżowymi i nowym modelem operacyjnym.
 

Z wielką satysfakcją możemy ogłosić utworzenie MFE - Media For Europe, którego celem jest tworzenie wartości i rozwoju oraz stanie się domem wielkiego europejskiego nadawcy.

Po raz pierwszy rozmawialiśmy o naszym międzynarodowym projekcie około roku temu i od tego czasu stale pracujemy. Teraz jesteśmy już gotowi: zidentyfikowaliśmy nowy model operacyjny, który wygeneruje wydajność i rozwój. A dziś, w kontekście globalnej konkurencji, stworzenie grupy medialnej o odpowiedniej skali, aby dotrzeć do europejskiej publiczności, jest kluczowym czynnikiem na przyszłość.

Będzie to operacja złożona administracyjnie, ale od samego początku zapewni wiele oczywistych korzyści akcjonariuszom, którzy będą za nami podążać. Zidentyfikowaliśmy już roczne synergie i oszczędności w wysokości 107 mln euro, które zostaną osiągnięte do 2023 roku, co niezależnie od wyników rynkowych będzie korzystne dla wszystkich akcjonariuszy. Ponadto po ukończeniu wdrażania projektu Media For Europe nastąpi wykup akcji za 280 mln euro, a do końca 2019 roku wypłata dywidendy w wysokości 100 mln euro.

Chciałbym również podkreślić, że podstawy opodatkowania spółek założycielskich MFE pozostaną w ich krajach pochodzenia, a naszego głównego udziałowca, Fininvest - we Włoszech. Wierzymy również, że z czasem ta integracja w ramach Media For Europe zwiększy inwestycje produkcyjne właśnie we Włoszech i Hiszpanii.

Potem nastąpi rozwój: nowoczesny nadawca - firma medialna - musi inwestować i mieć odpowiednią obecność również na nowych platformach. Musimy stworzyć platformę na poziomie operatorów globalnych i wszystkich technologii wymaganych w przyszłości.

Połączenie mocnych stron w konkretny sposób pozwoli nam być bardziej wydajnymi i inwestować więcej. Oczywiście, już zidentyfikowane synergie mogą wzrosnąć wykładniczo wraz z włączeniem do projektu trzeciego lub czwartego kraju.

Jesteśmy głęboko przekonani, że po tym wstępnym kroku inne kraje dołączą do tego nowego domu dla europejskiej telewizji. Dlatego mogę powiedzieć, iż dzisiaj z Media For Europe europejskie wyzwanie zaczyna się od włoskiej doskonałości.

- powiedział Pier Silvio Berlusconi, dyrektor generalny Mediaset.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

149 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...
reklama