reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sąd potwierdza: Arabsat nadaje piracko beoutQ

dodano: 2019-06-14 13:57
autor: HP | źródło: digitaltveurope.com/beIN Media Group

BeoutQ_logo_FB_360px.jpg Francuski sąd orzekł, że Arabsat, operator satelitarny z Arabii Saudyjskiej, rozpowszechnia beoutQ - domniemaną piracką platformę wspieraną przez Arabię ​​Saudyjską.

FIFA_saudi_beoutQ_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sprawa została przedstawiona sądowi przez katarską grupę beIN Media Group, która była pierwotnym celem pirackiej platformy beoutQ w ramach trwającego sporu handlowego między oboma narodami.

Arabsat zaprzeczył jakiemukolwiek powiązaniu z beoutQ od czasu uruchomienia oferty kanałów w 2017 r. Stało się tak pomimo twierdzeń firm Cisco Systems, Nagra i Overon, że jest inaczej. Co więcej, operator odrzucił żądania legalnych zawiadomień o pirackiej emisji od międzynarodowych nadawców.

beIN Media Group twierdzi, że beoutQ „fałszywie twierdzi”, że była to piracka oferta pay-tv z Kuby i Kolumbii. Oba rządy zaprzeczyły temu twierdzeniu.

Wyrok francuskiego sądu wydano w tym samym dniu, w którym ujawniono, że wszystkie 17 meczów Mistrzostw Świata FIFA kobiet 2019 we Francji do tej pory było nielegalnie pokazywanych na kanałach beoutQ. Zauważyć należy, że nic się nie zmieniło w stosunku do zeszłorocznych piłkarskich MŚ w Rosji, kiedy nielegalnie transmitowano wszystkie 64 mecze turnieju.

Komentując wyrok, Yousef Al-Obaidly, dyrektor generalny grupy medialnej beIN, powiedział:

To ostatnie orzeczenie we Francji pokazuje, że nawet jeśli nielegalnie odmówiono nam dostępu do wymiaru sprawiedliwości w Arabii Saudyjskiej, wykorzystamy wszelkie możliwe środki, aby pokazać beoutQ i Arabsatowi, że rozliczymy ich z codziennej kradzieży własności intelektualnej właścicieli praw.

Ale nie walczymy tylko w tej bitwie - waga społeczności międzynarodowej jest teraz zdecydowanie istotna dla Arabii Saudyjskiej, aby w końcu położyć kres bezpiecznej przystani dla piractwa, która niszczy nie tylko model gospodarczy światowego przemysłu sportowego i rozrywkowego, ale źródła utrzymania twórców treści na całym świecie.


Źródło: digitaltveurope.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Single GT-SAT kołowy

Pojedynczy, kołowy konwerter GT-SCIR40M Universal Single Circular firmy GT-Sat z...

49 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ SE HEVC HD Multistream

Najnowsza wersja satelitarnego odbiornika Octagon SX88+ SE HD, z DX...

249 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

139 zł Więcej...
reklama