reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sąd potwierdza: Arabsat nadaje piracko beoutQ

dodano: 2019-06-14 13:57
autor: HP | źródło: digitaltveurope.com/beIN Media Group

BeoutQ_logo_FB_360px.jpg Francuski sąd orzekł, że Arabsat, operator satelitarny z Arabii Saudyjskiej, rozpowszechnia beoutQ - domniemaną piracką platformę wspieraną przez Arabię ​​Saudyjską.

FIFA_saudi_beoutQ_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sprawa została przedstawiona sądowi przez katarską grupę beIN Media Group, która była pierwotnym celem pirackiej platformy beoutQ w ramach trwającego sporu handlowego między oboma narodami.

Arabsat zaprzeczył jakiemukolwiek powiązaniu z beoutQ od czasu uruchomienia oferty kanałów w 2017 r. Stało się tak pomimo twierdzeń firm Cisco Systems, Nagra i Overon, że jest inaczej. Co więcej, operator odrzucił żądania legalnych zawiadomień o pirackiej emisji od międzynarodowych nadawców.

beIN Media Group twierdzi, że beoutQ „fałszywie twierdzi”, że była to piracka oferta pay-tv z Kuby i Kolumbii. Oba rządy zaprzeczyły temu twierdzeniu.

Wyrok francuskiego sądu wydano w tym samym dniu, w którym ujawniono, że wszystkie 17 meczów Mistrzostw Świata FIFA kobiet 2019 we Francji do tej pory było nielegalnie pokazywanych na kanałach beoutQ. Zauważyć należy, że nic się nie zmieniło w stosunku do zeszłorocznych piłkarskich MŚ w Rosji, kiedy nielegalnie transmitowano wszystkie 64 mecze turnieju.

Komentując wyrok, Yousef Al-Obaidly, dyrektor generalny grupy medialnej beIN, powiedział:

To ostatnie orzeczenie we Francji pokazuje, że nawet jeśli nielegalnie odmówiono nam dostępu do wymiaru sprawiedliwości w Arabii Saudyjskiej, wykorzystamy wszelkie możliwe środki, aby pokazać beoutQ i Arabsatowi, że rozliczymy ich z codziennej kradzieży własności intelektualnej właścicieli praw.

Ale nie walczymy tylko w tej bitwie - waga społeczności międzynarodowej jest teraz zdecydowanie istotna dla Arabii Saudyjskiej, aby w końcu położyć kres bezpiecznej przystani dla piractwa, która niszczy nie tylko model gospodarczy światowego przemysłu sportowego i rozrywkowego, ale źródła utrzymania twórców treści na całym świecie.


Źródło: digitaltveurope.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kamera SJCAM SJ8 PRO

980 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

199 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K Hollex UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI marki Hollex o długości 3,0m w wersji...

115 zł Więcej...
reklama