reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Belgijscy nadawcy wypowiadają wojnę platformie Pickx

dodano: 2019-06-17 18:17
autor: RO | źródło: broadbandtvnews.com

Proximus Zaledwie dzień po tym, jak Proximus zaprezentował nową platformę opartą na telewizorze z Android TV, nadawcy publiczni (VRT, RTBF) oraz prywatni (VTM, RTL) podłożyli bombę w ten ambitny projekt. Kanały telewizyjne nie akceptują faktu, że grupa telekomunikacyjna aktualizuje swoją ofertę bez uprzedniej zgody.

https://i0.wp.com/www.broadbandtvnews.com/wp-content/uploads/2019/06/Proximus-Pickx-demo.jpg?w=1024&
Pickx


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pickx jest odpowiedzią Proximus na mocne platformy streamingowe typu Netflix i Amazon. Podczas gdy widzowie muszą sprawdzać, co można zobaczyć na każdym kanale, Pickx łączy wszystkie programy przez gatunek. Klient może tworzyć własny, wirtualny kanał telewizyjny. Jednak bez porozumienia z nadawcami, pomysł Proximusa stanowi zagrożenie dla lokalnego sektora audiowizualnego.

W liście do prezesa Proximus, Dominique'a Leroya, czterech nadawców wskazało, że nigdy nie wyrazili zgody na Pickx. Podczas wcześniejszych spotkań z operatorem, przedstawiciele stacji telewizyjnych niezmiennie wyrażali swoje zastrzeżenia. Ponadto operator obiecał wspomnieć przy prezentacji Pickxa, że nie osiągnięto porozumienia z nadawcami. Tak się nie stało.

Nadawcy zauważają, że sektor audiowizualny ciągle się zmienia w następstwie pojawienia się serwisów streamingowych i możliwości oglądania ulubionych programów w późniejszym czasie. Choć rozumieją ideę Proximusa, to potępiają "nielojalny" kierunek, jaki grupa telekomunikacyjna wybrała.

Cały sektor podlega poważnym zmianom i każdy gracz musi rywalizować z tymi samymi globalnymi i bogatymi konkurentami. Zrównoważone porozumienie między nadawcami a dystrybutorami leży zatem w interesie wszystkich. Jednak biorąc pod uwagę brak porozumienia, inicjatywa Proximusa stanowi realne zagrożenie dla lokalnego ekosystemu audiowizualnego.

Nadawcy mają duże wątpliwości odnośnie poszanowania ich praw w ramach platformy Pickx. W szczególności mówi się o integralności treści nadawców. We Flandrii, flamandzkojęzycznej części Belgii, dekret wymaga od operatorów dystrybucji sygnału bez zmian. W przeciwnym razie wymagana jest autoryzacja nadawcy. Jednak organizując treść na swojej platformie zgodnie z preferencjami klienta, Proximus podważa tę zasadę uczciwości.

Wściekli nadawcy mają nadzieję na nową umowę. Jeżeli jej nie dostaną, nie wykluczają pójścia do sądu.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Moduł UniCam Pro Evo 4.0

Uniwersalny moduł dostępu UniCam Evo Deltacrypt CI/CI+ v. 4.0. W...

490 zł Więcej...

Antena szerokopasmowa MLog 6-69 HV dla MUX8 w pionie

Telewizyjna antena szerokopasmowa o strukturze logarytmicznej periodycznie dipolowej MLog 6-69...

40 zł Więcej...
reklama