reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

RAI rozpoczyna testy transmisji 5G w Turynie

dodano: 2019-06-24 10:56 | aktualizacja: 2019-06-26 00:39
autor: Jan Borejko | źródło: adtv

5G-telewizja-Rai-2019-360px.jpg RAI rozpoczyna testy transmisji 5G w Turynie. Włoski nadawca publiczny RAI planuje pierwszą transmisję telewizyjną w 5G we współpracy z włoskim Ministerstwem Rozwoju Gospodarczego i miastem Turyn.

5G-telewizja-Rai-2019-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Testy zostaną przeprowadzone przez Centrum Badań, Innowacji Technologicznych i Eksperymentów RAI w Turynie. Rozpoczęły się 24 czerwca, podczas specjalnego wydarzenia z okazji święta św. Jana, kiedy transmitowane będą obrazy HD w transmisji w technologii 5G.

Ta technologia nadawania umożliwia wykorzystanie szybkości 5G do przesyłania obrazów, w szczególności podczas wydarzeń z udziałem dużej widowni, przekazujących ujęcia z rozdzielczością do 8K/HDR, rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej oraz wideo 360°.

Spektakl, nakręcony przez mobilną jednostkę znajdującą się na placu i przez drony, będzie również uzupełniony materiałem 4K z regionu Piemontu i Turynu.

RAI Research Center będzie odpowiedzialne za eksperymentalną transmisję w technologii 5G nadawaną przez nadajnik RaiWay Torino Eremo, a materiał filmowy zostanie udostępniony publiczności na placu na dwóch ekranach.

W Museo della Radio Rai nowa technologia transmisji 5G zostanie zilustrowana grupie nauczycieli i studentów Politechniki w Turynie, którzy dzięki innowacyjnej aplikacji w technologii multiemisji Wi-Fi stworzonej przez firmę Global Invacom będą mogli docenić ich telefony komórkowe, które otrzymały tę usługę bezpośrednio za pośrednictwem eksperymentalnego odbiornika opracowanego na Uniwersytecie w Braunschweig.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Mavic Mini

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

1 790 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

149 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...
reklama