reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Pierwszy na świecie testowy satelita 6G na orbicie

dodano: 2024-02-07 10:49 | aktualizacja: 2024-02-07 11:16
autor: Janusz Sulisz | źródło: China Mobile/China Daily

China Mobile chiński satelita 6G testowy 360px China Mobile - największy na świecie operator telekomunikacyjny pod względem liczby abonentów telefonii komórkowej, pomyślnie wystrzelił pierwszego na świecie satelitę w celu przetestowania architektury 6G, co stanowi ważny kamień milowy w jego wysiłkach na rzecz eksploracji zintegrowanej technologii kosmicznej i komunikacyjnej.

China Mobile/China Daily
China Mobile chiński satelita 6G testowy 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Chiński satelita testowy znajdujący się na niskiej orbicie okołoziemskiej LEO jest pierwszym na świecie satelitą wykorzystującym architekturę 6G i został wystrzelony w sobotę 3 lutego 2024 r. wraz z innym satelitą z technologią 5G firmy China Mobile.

- Satelita testowy 6G obsługuje rozproszoną autonomiczną architekturę dla 6G, opracowaną wspólnie przez China Mobile i Akademię Innowacji Mikrosatelitów Chińskiej Akademii Nauk. System, wykorzystując krajowe oprogramowanie i sprzęt, umożliwia rekonstrukcję oprogramowania na orbicie, elastyczne wdrażanie funkcji sieci rdzeniowej i zautomatyzowane zarządzanie, poprawiając w ten sposób wydajność i niezawodność działania satelitarnej sieci rdzeniowej na orbicie

- twierdzi China Mobile.


Te eksperymentalne, chińskie satelity zostały umieszczone na wysokości orbity około 500 km. Oferują takie zalety, jak małe opóźnienia i duże szybkości przesyłania danych w porównaniu z satelitami znajdującymi się na wyższych orbitach (GEO - orbita 36 000 km).

Według China Mobile, satelity umieszczone na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO), stanowiące kluczową platformę dla przyszłych zintegrowanych sieci kosmicznych i naziemnych, mogą wypełnić luki w zasięgu sygnału telekomunikacyjnego w lądowych sieciach komórkowych, zapewniając na całym świecie satelitarne usługi internetowe o większej przepustowości.

China Mobile ogłosiło plany przeprowadzenia eksperymentów na orbicie w oparciu o te satelity testowe 5G/6G, przyspieszając w ten sposób integrację i rozwój branż technologii kosmicznych.

Źródło: chinadaily.com.cn 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

675 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...