reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Francuska policja zlikwidowała piracki serwis beinsport-streaming

dodano: 2019-06-26 13:59 | aktualizacja: 2019-06-26 14:38
autor: HP | źródło: ALPA

piractwo_streaming_360px.jpg Francuska policja rozbiła duży piracki serwis oferujący transmisje sportowe z siedzibą w Rennes, który obsługiwał około 20 witryn pod nadrzędną platformą o nazwie beinsport-streaming.com. Serwis został zamknięty. Podczas tej operacji policja aresztowała 5 francuskich obywateli. Zajęto również około 260 tys. euro w gotówce, znaczne kwoty na rachunkach bankowych oraz dużo sprzętu.

czaszka piractwo sharing


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Grupa ds. walki z cyberprzestępstwami francuskiej żandarmerii (Groupe Cybercriminalité de la Section de Recherches de la Gendarmerie Nationale) w Rennes przeprowadziła śledztwo w sprawie pirackiej działalności związanej z nielegalnymi transmisjami sportowymi po wspólnej skardze operatorów płatnej telewizji Canal+, beIN Sports i RMC Sport we współpracy ze antypiracką organizacją Association de Lutte Contre la Piraterie Audiovisuelle (ALPA).

Beinsport-streaming.com, który jest obecnie zamknięty, oferował nielegalne transmisje sportowe na żywo z wydarzeń, na które przyznano prawa trzem skarżącym się operatorom. Witryny piratów były odwiedzane przez blisko 0,5 mln internautów miesięcznie przez okres 6 miesięcy.

Zarzuty, które mogą zostać nałożone na 5 aresztowanych, obejmują podrabianie towarów i pranie brudnych pieniędzy, co pozwoli na wydanie wyroków nawet do 10 lat więzienia i grzywny w wysokości 750 tys. euro.

ALPA twierdzi, że piractwo transmisji wydarzeń sportowych na żywo gwałtownie wzrasta, co ma stały wpływ na ekosystem sportowy obejmujący zarówno sport zawodowy, jak i amatorski, a także cały rynek telewizji płatnej.
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE DVB-C v.2 FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza kablowa wersja tunera 4K...

1 249 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 700HD

AB CryptoBox 700HD to tani satelitarny dekoder HD oparty na...

235 zł Więcej...
reklama