reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Francuska policja zlikwidowała piracki serwis beinsport-streaming

dodano: 2019-06-26 13:59 | aktualizacja: 2019-06-26 14:38
autor: HP | źródło: ALPA

piractwo_streaming_360px.jpg Francuska policja rozbiła duży piracki serwis oferujący transmisje sportowe z siedzibą w Rennes, który obsługiwał około 20 witryn pod nadrzędną platformą o nazwie beinsport-streaming.com. Serwis został zamknięty. Podczas tej operacji policja aresztowała 5 francuskich obywateli. Zajęto również około 260 tys. euro w gotówce, znaczne kwoty na rachunkach bankowych oraz dużo sprzętu.

czaszka piractwo sharing


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Grupa ds. walki z cyberprzestępstwami francuskiej żandarmerii (Groupe Cybercriminalité de la Section de Recherches de la Gendarmerie Nationale) w Rennes przeprowadziła śledztwo w sprawie pirackiej działalności związanej z nielegalnymi transmisjami sportowymi po wspólnej skardze operatorów płatnej telewizji Canal+, beIN Sports i RMC Sport we współpracy ze antypiracką organizacją Association de Lutte Contre la Piraterie Audiovisuelle (ALPA).

Beinsport-streaming.com, który jest obecnie zamknięty, oferował nielegalne transmisje sportowe na żywo z wydarzeń, na które przyznano prawa trzem skarżącym się operatorom. Witryny piratów były odwiedzane przez blisko 0,5 mln internautów miesięcznie przez okres 6 miesięcy.

Zarzuty, które mogą zostać nałożone na 5 aresztowanych, obejmują podrabianie towarów i pranie brudnych pieniędzy, co pozwoli na wydanie wyroków nawet do 10 lat więzienia i grzywny w wysokości 750 tys. euro.

ALPA twierdzi, że piractwo transmisji wydarzeń sportowych na żywo gwałtownie wzrasta, co ma stały wpływ na ekosystem sportowy obejmujący zarówno sport zawodowy, jak i amatorski, a także cały rynek telewizji płatnej.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

459 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 450 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...
reklama