reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

KHL pozwało portal e-sportowy za piracką transmisję

dodano: 2019-07-08 17:49
autor: HP | źródło: telesputnik.ru

KHL Sąd Miejski w Moskwie podtrzymał pozew Kontynentalnej Ligi Hokejowej (KHL) przeciwko portalowi e-sportowemu GoodGame, którego użytkownik nielegalnie retransmitował mecz KHL. Sędzia nakazał pozwanemu wypłatę odszkodowania w wysokości 300 tys. rubli.

https://www.facebook.com/roskomnadzor.official/photos/a.1485309358414507.1073741828.1460928964185880
KHL hokej


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pozew został złożony do sądu 29 marca, a proces odbył się 31 maja, ale przedstawiciele GoodGame postanowili opowiedzieć o tej sytuacji dopiero teraz. Komunikat portalu podaje, że sprawa dotyczy wszystkich witryn, na których działają streamerzy. Jeżeli w tych transmisjach będą naruszone prawa osób trzecich, to mogą oni pozwać stronę internetową. A kontrolowanie tego, co dzieje się na żywo, jest z definicji niemożliwe.

GoodGame pisze, że jeden z użytkowników portalu kupił transmisję KHL i zaczął retransmitować ją na inne portale, w tym Twitch i GoodGame. Po rozpoczęciu nadawania, administracja witryny otrzymała pismo od posiadaczy praw z prośbą o jej przerwanie – reakcja nastąpiła już po 9 minutach. Następnie KHL złożyło pozew w Moskiewskim Sądzie Miejskim, domagając się prawie 10,5 mln rubli odszkodowania od GoodGame.

Podczas procesu wnioskodawca nalegał, że GoodGames posiada licencję środka masowego przekazu, a zatem powinien odpowiadać za całą zawartość, jaka pojawia się na stronie. Pozwany z kolei stwierdził, że GoodGame działa w charakterze pośrednika – streamy odnoszą się do treści użytkownika, są na żywo i nikt ich nie edytuje. W tym samym czasie GoodGame zwrócił się z prośbą o ściągnięcie użytkownika, który rozpoczął transmisję jako strona trzecia, ale petycja została odrzucona. W rezultacie sąd stanął po stronie osoby wnoszącej powództwo, jednak zmniejszył kwotę odszkodowania do 300 tys. rubli.

GoodGame postanowił porozmawiać o tej sytuacji, ponieważ uważa, że istnienie portalu internetowego jest zagrożone. Transmisje mogą zostać uruchomione przez zainteresowane strony i bez względu na to, jak szybko nastąpi reakcja, to padnie kolejne oskarżenie.

Portal GoodGame jest zarejestrowany w mieście Biełgorod w europejskiej części Rosji, w pobliżu granicy z Ukrainą. W 2017 roku przychód firmy wyniósł 7,3 mln rubli, a czysty zysk – 1,7 mln rubli.

Źródło: telesputnik.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena szerokopasmowa MLog 6-69 HV dla MUX8 w pionie

Telewizyjna antena szerokopasmowa o strukturze logarytmicznej periodycznie dipolowej MLog 6-69...

40 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 Combo dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

479 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...
reklama