reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

KHL pozwało portal e-sportowy za piracką transmisję

dodano: 2019-07-08 17:49
autor: HP | źródło: telesputnik.ru

KHL Sąd Miejski w Moskwie podtrzymał pozew Kontynentalnej Ligi Hokejowej (KHL) przeciwko portalowi e-sportowemu GoodGame, którego użytkownik nielegalnie retransmitował mecz KHL. Sędzia nakazał pozwanemu wypłatę odszkodowania w wysokości 300 tys. rubli.

KHL hokej


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pozew został złożony do sądu 29 marca, a proces odbył się 31 maja, ale przedstawiciele GoodGame postanowili opowiedzieć o tej sytuacji dopiero teraz. Komunikat portalu podaje, że sprawa dotyczy wszystkich witryn, na których działają streamerzy. Jeżeli w tych transmisjach będą naruszone prawa osób trzecich, to mogą oni pozwać stronę internetową. A kontrolowanie tego, co dzieje się na żywo, jest z definicji niemożliwe.

GoodGame pisze, że jeden z użytkowników portalu kupił transmisję KHL i zaczął retransmitować ją na inne portale, w tym Twitch i GoodGame. Po rozpoczęciu nadawania, administracja witryny otrzymała pismo od posiadaczy praw z prośbą o jej przerwanie – reakcja nastąpiła już po 9 minutach. Następnie KHL złożyło pozew w Moskiewskim Sądzie Miejskim, domagając się prawie 10,5 mln rubli odszkodowania od GoodGame.

Podczas procesu wnioskodawca nalegał, że GoodGames posiada licencję środka masowego przekazu, a zatem powinien odpowiadać za całą zawartość, jaka pojawia się na stronie. Pozwany z kolei stwierdził, że GoodGame działa w charakterze pośrednika – streamy odnoszą się do treści użytkownika, są na żywo i nikt ich nie edytuje. W tym samym czasie GoodGame zwrócił się z prośbą o ściągnięcie użytkownika, który rozpoczął transmisję jako strona trzecia, ale petycja została odrzucona. W rezultacie sąd stanął po stronie osoby wnoszącej powództwo, jednak zmniejszył kwotę odszkodowania do 300 tys. rubli.

GoodGame postanowił porozmawiać o tej sytuacji, ponieważ uważa, że istnienie portalu internetowego jest zagrożone. Transmisje mogą zostać uruchomione przez zainteresowane strony i bez względu na to, jak szybko nastąpi reakcja, to padnie kolejne oskarżenie.

Portal GoodGame jest zarejestrowany w mieście Biełgorod w europejskiej części Rosji, w pobliżu granicy z Ukrainą. W 2017 roku przychód firmy wyniósł 7,3 mln rubli, a czysty zysk – 1,7 mln rubli.

Źródło: telesputnik.ru

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 199 zł Więcej...

Inteligentny kabel iHDMI 1,8m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m - działa dobrze z...

199 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

139 zł Więcej...
reklama