reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Siedziba stacji 112 Ukraina ostrzelana z granatnika [wideo]

dodano: 2019-07-13 18:55
autor: Jerzy Kruczek | źródło: 112.ua

112-Ukraina-granatnik-360px.jpg W Kijowie policja szuka mężczyzny, który wystrzelił z granatnik na ścianę budynku kanału telewizyjnego 112 Ukraina - twierdzi departament komunikacji kijowskiej policji. Policja otrzymała sygnał o zdarzeniu o godz 3:40 rano czasu miejscowego. Mieszkańcy zgłosili dźwięk podobny do wybuchu na ulicy Degtyarevskaya w dzielnicy Szewczenki w Kijowie.

112.ua
112-Ukraina-granatnik-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał 112 Ukraina należy do prorosyjskiego deputowanego Tarasa Kozaka, który w przedterminowych wyborach parlamentarnych 21 lipca ubiega się o mandat poselski z ramienia partii Opozycyjna Platforma - Za Życie. Ugrupowanie to wywodzi się z prorosyjskiej Partii Regionów zbiegłego do Rosji byłego prezydenta Janukowycza i jest popierane przez Kreml.

Policja potwierdziła, że doszło do zniszczenia fasadę budynku i otoczyła teren przylegający do miejsca zbrodni. W pobliżu znaleziono pozostałość po granatniku, który został użyty. Nikomu nic się nie stało. Przestępstwo zostało zakwalifikowane jako akt terrorystyczny.

Przypomnijmy, że 12 lipca kanał 112 Ukraina poinformował, że odwołał się do SBU z powodu planowanego protestu pod jego budynkiem z powodu zbliżającego się filmu dokumentalnego Olivera Stone'a z Medwedczukiem i Putinem. Medwedczuk jest jednym z głównych bohaterów tego dokumentu. To prorosyjski polityk ukraiński i przyjaciel Putina, obłożony amerykańskimi sankcjami w 2014 r. Nieoficjalnie wiadomo, że to Wiktor Medwedczuk  jest faktycznym właścicielem 112 Ukraina.

Ponadto kanał apelował do instytucji dyplomatycznych i organizacji międzynarodowych o ochronę praw dziennikarzy. Kanał 112 Ukraina powiedział, że „grożono bezpośrednim atakiem fizycznym ze strony radykalnych organizacji”.

Kanał 112 Ukraina nadaje w wersji niekodowanej (FTA) w jakości SD i HD z satelity Astra 4A - 4,8°E oraz satelity Amos 3 - 4°W. 

Po nocnym ataku granatnikiem 112 Ukraina zrezygnowała z zaplanowanej na wtorek emisji dokumentu, aby uniknąć kar. 

Źródło: 112.ua 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 9-10/2020 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2020

10 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

119 zł Więcej...
reklama