reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Będzie 6 multipleksów DVB-T2/HEVC w Polsce?

dodano: 2019-08-06 16:14
autor: Anita Kaźmierska | źródło: UKE/satkurier.pl

DVB-T2 naziemna telewizja cyfrowa NTC Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), realizując zapisy Krajowego Planu Działań opublikowanego 31 lipca 2019 roku, przedstawia do konsultacji publicznych projekt planu zagospodarowania częstotliwości dla zakresu 470-790 MHz, obejmujący plan migracji nadawców naziemnej telewizji cyfrowej do zakresu 470-694 MHz oraz plan docelowy dla multipleksów MUX 1-6 po zwolnieniu pasma 700 MHz w Polsce.

DVB-T2 naziemna telewizja cyfrowa NTC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przedstawiony przez UKE projekt uwzględnia warunki techniczne wykorzystania częstotliwości uzgodnione ze wszystkimi państwami UE, jak i państwami niebędącymi członkami UE (Republika Białorusi, Ukraina) oraz uzgodnione wstępnie warunki techniczne z Federacją Rosyjską.

W celu realizacji zapisów Decyzji Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/899 z dnia 17 maja 2017 roku w sprawie wykorzystywania zakresu częstotliwości 470-790 MHz w Unii, w projekcie uwzględniono przeprowadzenie etapowej migracji kanałów na terenach południowo-zachodniej, zachodniej i północnej Polski w czasie umożliwiającym uruchomienie niezakłóconych usług szerokopasmowych w państwach sąsiednich.

Zgodnie z projektem, całkowite zwolnienie pasma 700 MHz przez NTC przewidziane jest na 30 czerwca 2022 roku.
 
Przyporządkowanie poszczególnych kanałów w multipleksach NTC do obszarów w planie docelowym obowiązujące od dnia 30 czerwca 2022 roku

Podmioty zainteresowane wyrażeniem swojego stanowiska odnośnie ww. projektu proszone są o składanie stanowisk w przedmiotowej sprawie, w terminie 30 dni od dnia rozpoczęcia postępowania konsultacyjnego, w siedzibie UKE przy ul. Giełdowej 7/9 w Warszawie, w Kancelarii Głównej, w godz. 8:15-16:15. w formie pisemnej lub w formie elektronicznej na adres: dc.konsultacje(malpa)uke.gov.pl z dopiskiem „Plan docelowy”.

Zobacz projekt zarządzenia prezesa UKE ws. planu zagospodarowania częstotliwości dla zakresu 470-790 MHz (plik DOCX).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...

Uchwyt masztu do krokwi

uchwyt masztu do krokwi

130 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...