reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina: Największy kanał informacyjny bez licencji? [wideo]

dodano: 2019-08-28 18:27 | aktualizacja: 2019-08-28 19:06
autor: RO | źródło: rbc.ua

Narodowa Rada Ukrainy ds. telewizji i radia Ukraińska Narodowa Rada ds. telewizji i radia chce odebrać licencję na drodze sądowej dla kanału informacyjnego NewsOne. Regulator dopatrzył się oznak podżegania do wrogości w ukraińskim społeczeństwie. O tej sprawie mówił jeden z przedstawicieli Narodowej Rady, Siergiej Kostinskij, w wywiadzie dla kanału Priamyj [wideo].

NewsOne


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na podstawie przeprowadzonej kontroli, regulator odnotował fakt podżegania do nienawiści podczas ostatnich wyborów prezydenckich, w których zwyciężył Wołodymyr Zełenski.Ciekawostką jest też to, że w lipcu NewsOne chciał organizować telemost z rosyjskim kanałem państwowym Rossija 1, w którym występuje znany rosyjski publicysta Dmitrij Kisielew. Na Ukrainie uznawany jest za najbardziej skutecznego propagandystę Kremla. Pomysł telemostu wywołał burzliwą reakcję w społeczeństwie i mediach. Prezydent Wołodymyr Zełenski z tego powodu przeprowadził apelację.

Później kanał telewizyjny ogłosił, że nie zrealizuje telekonferencji. Jednak już wtedy Prokuratura Generalna Ukrainy otworzyła postępowanie w sprawie dokonania zdrady stanu przeciwko Ukrainie.

Jedna z najpopularniejszych na Ukrainie telewizji informacyjnych NewsOne rozpoczęła otwartą transmisję FTA z satelity Eutelsat Hot Bird 13B (13,0°E) w dniu 19 kwietnia br.. Jej włączenie nastąpiło na dwa dni przed drugą turą wyborów prezydenckich. Obecnie NewsOne nie prowadzi emisji z pozycji 13°E, ale jest cały czas dostępna z satelitów Astra 4A (4,8°E) i Amos 3 (4°W).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Antena Laminas AS-1500 AE

Podświetlana antena epoksydowa - offset 1,6 m w wersji AE...

1 950 zł Więcej...
reklama