reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Inauguracja platformy TVN Discovery Talents

dodano: 2019-09-19 15:16
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVN Discovoery Polska

TVN Discovery Talents TVN Discovery Talents to nowa platforma stworzona z myślą o twórcach filmowych i telewizyjnych, założona przez TVN Discovery Polska – największą grupę medialną w Polsce i czołową na świecie. Inauguracja platformy odbyła się 19 września 2019 roku podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

TVN Discovery Talents


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Platforma otwierając się zarówno na debiutantów jak i doświadczonych scenarzystów, pisarzy, reżyserów i producentów, ma być szansą nawiązania współpracy z utalentowanymi twórcami – nie tylko tymi, którzy świetnie piszą, ale także tymi, którzy mają szczególny talent do budowania postaci czy konstruowania dialogów.

- Pomysł na uruchomienie platformy wziął się z potrzeby szerszej komunikacji ze środowiskiem twórców, bo oprócz naszych widzów, to właśnie twórcy stanowią ogromny potencjał grupy TVN Discovery. Dlatego zdecydowaliśmy się na stworzenie nowego narzędzia. TVN Discovery Talents to nie tylko platforma pozwalająca zaistnieć młodym twórcom, ale przede wszystkim sposób na wymianę wiedzy i doświadczenia. Dlatego bardzo ważnym elementem projektu będą regularnie organizowane warsztaty prowadzone przez największe autorytety w danej dziedzinie. - tak o idei platformy mówi jej inicjatorka, Katarzyna Mazurkiewicz.

Każdy projekt jest weryfikowany, a autorzy najlepszych propozycji zostają zaproszeni do dalszych etapów współpracy.

- Dzięki platformie chcemy znaleźć projekty zaskakujące, poruszające i wyjątkowe, z ciekawymi i nietuzinkowymi bohaterami. Liczy się przede wszystkim oryginalny pomysł. - tłumaczy szef zespołu ds. kreacji seriali TVN Discovery Polska Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz.

Wraz z inauguracją platformy ruszył pierwszy nabór specjalny TVN Discovery Talents pod hasłem „Wielka szansa już nie wróci”. W jego ramach uczestnicy mogą przesyłać scenariusz pełnometrażowego filmu fabularnego. Nabór obejmuje trzy gatunki filmowe: komedię, czarną komedię i komediodramat. Najlepsze scenariusze zostaną wyłonione do 30 czerwca 2020 roku.

Oprócz perspektywy współpracy TVN Discovery Talents oferuje również warsztaty i seminaria z autorytetami w dziedzinie filmu i telewizji.

- Warsztatowa odsłona TVN Discovery Talents to jedno ze stałych założeń projektu. Wierzymy, że to nie sam tekst, a współpraca z innymi kreatywnymi twórcami jest najbardziej kluczowym elementem przy pisaniu wartościowych scenariuszy. - tłumaczy Katarzyna Mazurkiewicz.

Gościem pierwszego warsztatu pod egidą TVN Discovery Talents, zorganizowanego podczas festiwalu Mastercard Off Camera w Krakowie w maju 2019, był Christian Vikander, jeden z twórców serialu „Most nad Sundem”. Podczas FPFF w Gdyni zespół TVN Discovery Talents zorganizował czterogodzinne warsztaty kreatywne ze scenarzystką Agnieszką Kruk i badaczem mediów Dorotą Pawelec pt.: „Writers room czyli jak dziś powstają scenariusze”.

Inauguracji platformy podczas spotkania otwartego odbywającego się w ramach Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni dokonali przedstawiciele działu kreacji fabularnej TVN Discovery Polska: Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz, szef zespołu ds. filmów fabularnych Anna Waśniewska-Gill, scenarzystka Monika Trzósło, badaczka mediów Dorota Pawelec oraz redaktor portalu TVN Discovery Talents Adrian Luzar.  Spotkanie poprowadziła Agnieszka Kruk.

Więcej informacji o platformie TVN Discovery Talents można znaleźć pod adresem: tvndiscoverytalents.pl


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

'SAT Kurier abonament za 2020 + maseczka ochronna'

Specjalna oferta rocznej prenumeraty magazynu SAT KURIER w 2020 r....

89 zł Więcej...
reklama