reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Władze Białorusi wznowiły walkę z telewizją satelitarną

dodano: 2019-10-01 17:51 | aktualizacja: 2019-10-01 18:13
autor: RO | źródło: regnum.ru/kp.by

Aleksander Łukaszenko prezydent białoruś W Mińsku i innych miastach Białorusi aktywizowano prace służb komunalnych w walce z antenami satelitarnymi na dachach i elewacjach budynków mieszkalnych. Zgodnie z przepisami, aby uzyskać dostęp do telewizji satelitarnej, należy przejść tak złożone i kosztowne procedury, że wielu mieszkańców je zignorowało, a więc znalazło się pod groźbą kary grzywny.

anteny na Białorusi


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Służby komunalne sprawdzają ulice i sporządzają listy obywateli, którzy zainstalowali anteny satelitarne.
Przez wiele lat telewizja satelitarna dostarczała informacje o wydarzeniach na świecie z innej perspektywy oraz atrakcyjne treści rozrywkowe. Publiczna Biełteleradiokompania czy niskobudżetowe media prywatne na Białorusi nie były w stanie tego zapewnić.

Telewizja satelitarna stała się rozwiązaniem problemów mieszkańców wsi, gdzie nadal mieszka jedna trzecia ludności Białorusi. Szczególnie popularny na prowincjach był pakiet podstawowy rosyjskiej platformy Trikolor TV. Sprzęt i subskrypcję organizowali w Smoleńsku białoruscy sprzedawcy i instalatorzy.

W ostatnich latach popularność telewizji satelitarnej znacznie spadła z powodu tańszych usług dostępu do Internetu. Jednak władze dawnej republiki radzieckiej blokują dostęp do niepożądanych treści politycznych i innych, co chroni ważność jedynej słusznej alternatywy.

W 2019 roku władze Białorusi coraz częściej mówią o "suwerenności cyfrowej" i "bezpieczeństwie informacji", starając się zminimalizować krytykę praw człowieka i organizacji dziennikarskich za systematyczne, brutalne i masowe ataki na wolność wypowiedzi, a także represje polityczne.

Kilka lat temu weszło w życie postanowienie Rady Ministrów Republiki Białorusi, regulujące m.in. zasady montażu anten satelitarnych w budynkach wielorodzinnych. Zgodnie z dekretem, aby legalnie zainstalować antenę na balkonie, właściciel lub najemca mieszkania musi uzyskać pozwolenie komitetu wykonawczego, zawrzeć umowę z firmą projektową dotyczącą instalacji anteny, poczekać na decyzję specjalnej komisji odbiorczej, a następnie zainstalować sprzęt, pisała Komsomolskaja Prawda.

Źródło: regnum.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Osłona LNB Umbrella Heavy Duty BOX

Plastikowa osłona LNB Umbrella chroni konwertery na antenie przed niekorzystnymi...

39 zł Więcej...

Kamera SJCAM SJ8 PRO

979 zł Więcej...

Kabel Megasat Quattro 90dB 5m

Tani, poczwórny przewód koncentryczny 75 ohm w kolorze białym Megasat...

35 zł Więcej...
reklama