reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Władze Białorusi wznowiły walkę z telewizją satelitarną

dodano: 2019-10-01 17:51 | aktualizacja: 2019-10-01 18:13
autor: RO | źródło: regnum.ru/kp.by

Aleksander Łukaszenko prezydent białoruś W Mińsku i innych miastach Białorusi aktywizowano prace służb komunalnych w walce z antenami satelitarnymi na dachach i elewacjach budynków mieszkalnych. Zgodnie z przepisami, aby uzyskać dostęp do telewizji satelitarnej, należy przejść tak złożone i kosztowne procedury, że wielu mieszkańców je zignorowało, a więc znalazło się pod groźbą kary grzywny.

anteny na Białorusi


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Służby komunalne sprawdzają ulice i sporządzają listy obywateli, którzy zainstalowali anteny satelitarne.
Przez wiele lat telewizja satelitarna dostarczała informacje o wydarzeniach na świecie z innej perspektywy oraz atrakcyjne treści rozrywkowe. Publiczna Biełteleradiokompania czy niskobudżetowe media prywatne na Białorusi nie były w stanie tego zapewnić.

Telewizja satelitarna stała się rozwiązaniem problemów mieszkańców wsi, gdzie nadal mieszka jedna trzecia ludności Białorusi. Szczególnie popularny na prowincjach był pakiet podstawowy rosyjskiej platformy Trikolor TV. Sprzęt i subskrypcję organizowali w Smoleńsku białoruscy sprzedawcy i instalatorzy.

W ostatnich latach popularność telewizji satelitarnej znacznie spadła z powodu tańszych usług dostępu do Internetu. Jednak władze dawnej republiki radzieckiej blokują dostęp do niepożądanych treści politycznych i innych, co chroni ważność jedynej słusznej alternatywy.

W 2019 roku władze Białorusi coraz częściej mówią o "suwerenności cyfrowej" i "bezpieczeństwie informacji", starając się zminimalizować krytykę praw człowieka i organizacji dziennikarskich za systematyczne, brutalne i masowe ataki na wolność wypowiedzi, a także represje polityczne.

Kilka lat temu weszło w życie postanowienie Rady Ministrów Republiki Białorusi, regulujące m.in. zasady montażu anten satelitarnych w budynkach wielorodzinnych. Zgodnie z dekretem, aby legalnie zainstalować antenę na balkonie, właściciel lub najemca mieszkania musi uzyskać pozwolenie komitetu wykonawczego, zawrzeć umowę z firmą projektową dotyczącą instalacji anteny, poczekać na decyzję specjalnej komisji odbiorczej, a następnie zainstalować sprzęt, pisała Komsomolskaja Prawda.

Źródło: regnum.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5 m w wersji v2.1...

89 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2020 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2020 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X - odbiornik UHD 4K...

519 zł Więcej...
reklama