reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Piractwo rozerwie bańkę praw sportowych”

dodano: 2019-10-08 23:20
autor: HP | źródło: adtv/Sport Business Summit

czaszka piractwo Yousef Al-Obaidly, dyrektor generalny beIN Media Group, ostrzegł posiadaczy praw do transmisji sportowych, nadawców i sponsorów, że „bańka praw medialnych zaraz pęknie [ponieważ] piractwo rozprzestrzeniło się na każdy zakątek globu i każdą część społeczeństwa”.

beIN Sports


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Al-Obaidly, przemawiając podczas Sport Business Summit w Londynie, powiedział, że na beIN Sports bardzo poważnie wpłynęła operacja piracka na dużą skalę zorganizowana przez piratów z nielegalnie nadawanej platformy beoutQ z Arabii Saudyjskiej. Dodał też, że podczas gdy większość ludzi myśli, że mają wszystko na swoje zamówienie, a „prawda jest taka, że ​​nasza branża jest całkowicie nieprzygotowana”.

- Żyjemy teraz w świecie, w którym wyłączne prawa do transmisji są w rzeczywistości całkowicie niewyłączne - ostrzegł.

- Mogę powiedzieć, że jako największy nabywca praw sportowych na świecie, z powodu beoutQ w regionie MENA i ogólnie piractwa, uważamy teraz wszystkie prawa sportowe za niewyłączne, a nasze oferty handlowe to odzwierciedlają.

Przypomniał też, że 25 najlepszych „najczęściej oglądanych” kanałów na świecie jest opartych na sporcie.

Ostrzegł jednak, że dni chwały już minęły.

- Niekończący się wzrost cen praw sportowych dobiegł końca. Nie tylko to, ale w niektórych przypadkach wartości praw spadają z przepaści, a sam model ekonomiczny naszej branży zostanie zmieniony.


Niezależne badanie przeprowadzone przez Leaders in Sport wykazało, że beoutQ „prowadzi najobszerniejszą, najbardziej kompleksową i zuchwałą piracką transmisję w historii współczesnych mediów”.  Obecnie w Arabii Saudyjskiej i całym regionie MENA jest do 3 mln urządzeń beoutQ, które mają dostęp do sportu na żywo i rozrywki z krajów na całym świecie za pośrednictwem nielegalnych aplikacji IPTV.

Al-Obaidly powiedział też, że:

- Nasza branża zbyt długo lekceważyła piractwo, na co wskazuje fakt, że beoutQ był w pełni operacyjny przez 2 lata i nadal częściowo działa.  A pod koniec tych dwóch lat i tak nikt z branży nie wyciągnął żadnych wniosków.


Źródło: advanced-television.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Spacetronik STC-33 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

569 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...