reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Gracjan Roztocki w nowym dokumencie Canal+ 4K Ultra HD [wideo]

dodano: 2019-10-31 17:28
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Canal+

Czarna Domena Gracjan Roztocki Canal+ Patotreści, hejt, fake newsy, chaos informacyjny, cyberprzestępczość – ciemna strona wirtualnego świata w serii utrzymanej w reportażowo-dokumentalnej stylistyce. „Czarna Domena” to próba dotarcia do ludzi oraz miejsc bezpośrednio związanych z kulisami działania Internetu. Przyjrzy się mechanizmom najgorszych wirtualnych praktyk okiem autorytetów branży cybernetycznej socjologów, psychologów, policjantów, informatyków, a także – gwiazd, które dotyka mowa nienawiści.

Czarna Domena Gracjan Roztocki Canal+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niezależnie od tego, w jakim miejscu na świecie się znajdujemy i z jakiego urządzenia korzystamy, za każdym razem, kiedy nawiązujemy połączenie z Internetem, jesteśmy narażeni na takie samo niebezpieczeństwo. W serii twórcy próbują dotrzeć do ludzi i miejsc związanych z kulisami działania Internetu oraz poruszą takie kwestie jak „patotreści”, hejt i mowę nienawiści, chaos informacyjny czy pornografię.

Pierwszy odcinek serii opowie o patostreamingu. Badania wskazują, że 37 proc. polskich nastolatków w wieku 13-15 lat miało w Internecie styczność z materiałami prezentującymi przemoc fizyczną, psychiczną, seksualną, libacje alkoholowe, poniżanie osób trzecich czy zażywanie narkotyków. Tak zwane „patotreści” niemal połowa z nich oglądała przynajmniej raz w tygodniu. Aż 2 na 5 ankietowanych nastolatków nigdy nie rozmawiało o tym problemie z jakąkolwiek osobą dorosłą.

Zostanie również przedstawiona sylwetka jednego z najbardziej rozpoznawalnych i bulwersujących duetów patostreamerów: Rafatusa i Marlenki. Dodatkowo widzowie poznają postać dynamicznie zdobywającego popularność piosenkarza Cypisa, a poprzez zakreślenie portretu Gracjana Roztockiego producenci pokażą ulotność i cenę zdobytego w Internecie rozgłosu.

Naczelną ideą „Czarnej domeny” jest uświadomienie odbiorcom, że w zasadzie każda osoba na świecie jest podatna na cyfrowe niebezpieczeństwa i nie ma regionu wolnego od najgorszych wirtualnych praktyk. Również w Polsce, niczym w soczewce, możemy dostrzec wielość niepokojących tendencji. Polacy skwapliwie i skrupulatnie przenieśli bowiem światowe trendy na nasze lokalne podwórko. W „Czarnej domenie” rzeczowo przyjrzymy się tego rodzaju tendencjom trawiącym – tak współczesny Internet – jak i nasz kraj.

Premierowe odcinki „Czarnej domeny” można oglądać na CANAL+ i CANAL+ 4K Ultra HD w każdy poniedziałek od 4 listopada o 22:30 oraz CANAL+ Dokument w każdą niedzielę od 10 listopada o 22:30.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A grafit

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...
reklama