reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Gracjan Roztocki w nowym dokumencie Canal+ 4K Ultra HD [wideo]

dodano: 2019-10-31 17:28
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Canal+

Czarna Domena Gracjan Roztocki Canal+ Patotreści, hejt, fake newsy, chaos informacyjny, cyberprzestępczość – ciemna strona wirtualnego świata w serii utrzymanej w reportażowo-dokumentalnej stylistyce. „Czarna Domena” to próba dotarcia do ludzi oraz miejsc bezpośrednio związanych z kulisami działania Internetu. Przyjrzy się mechanizmom najgorszych wirtualnych praktyk okiem autorytetów branży cybernetycznej socjologów, psychologów, policjantów, informatyków, a także – gwiazd, które dotyka mowa nienawiści.

Czarna Domena Gracjan Roztocki Canal+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niezależnie od tego, w jakim miejscu na świecie się znajdujemy i z jakiego urządzenia korzystamy, za każdym razem, kiedy nawiązujemy połączenie z Internetem, jesteśmy narażeni na takie samo niebezpieczeństwo. W serii twórcy próbują dotrzeć do ludzi i miejsc związanych z kulisami działania Internetu oraz poruszą takie kwestie jak „patotreści”, hejt i mowę nienawiści, chaos informacyjny czy pornografię.

Pierwszy odcinek serii opowie o patostreamingu. Badania wskazują, że 37 proc. polskich nastolatków w wieku 13-15 lat miało w Internecie styczność z materiałami prezentującymi przemoc fizyczną, psychiczną, seksualną, libacje alkoholowe, poniżanie osób trzecich czy zażywanie narkotyków. Tak zwane „patotreści” niemal połowa z nich oglądała przynajmniej raz w tygodniu. Aż 2 na 5 ankietowanych nastolatków nigdy nie rozmawiało o tym problemie z jakąkolwiek osobą dorosłą.

Zostanie również przedstawiona sylwetka jednego z najbardziej rozpoznawalnych i bulwersujących duetów patostreamerów: Rafatusa i Marlenki. Dodatkowo widzowie poznają postać dynamicznie zdobywającego popularność piosenkarza Cypisa, a poprzez zakreślenie portretu Gracjana Roztockiego producenci pokażą ulotność i cenę zdobytego w Internecie rozgłosu.

Naczelną ideą „Czarnej domeny” jest uświadomienie odbiorcom, że w zasadzie każda osoba na świecie jest podatna na cyfrowe niebezpieczeństwa i nie ma regionu wolnego od najgorszych wirtualnych praktyk. Również w Polsce, niczym w soczewce, możemy dostrzec wielość niepokojących tendencji. Polacy skwapliwie i skrupulatnie przenieśli bowiem światowe trendy na nasze lokalne podwórko. W „Czarnej domenie” rzeczowo przyjrzymy się tego rodzaju tendencjom trawiącym – tak współczesny Internet – jak i nasz kraj.

Premierowe odcinki „Czarnej domeny” można oglądać na CANAL+ i CANAL+ 4K Ultra HD w każdy poniedziałek od 4 listopada o 22:30 oraz CANAL+ Dokument w każdą niedzielę od 10 listopada o 22:30.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Opticum Nytro Box HEVC

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

99 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX8 HD One

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem i Multistream...

149 zł Więcej...

Antena szerokopasmowa Log 5-69

Telewizyjna antena szerokopasmowa o strukturze logarytmicznej periodycznie dipolowej Log 5-69

40 zł Więcej...
reklama