reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ACE zamyka pirackie Openload i Streamango

dodano: 2019-11-01 17:12
autor: HP | źródło: ACE

Ace piractwo logo 360px.jpg ACE (Alliance for Creativity and Entertainment) - globalna koalicja zajmująca się ochroną dynamicznego rynku prawnego oraz walką z piractwem internetowym - osiągnęła kolejną dużą wygraną, gdy operator dwóch gigantycznych źródeł nielegalnych, nieautoryzowanych treści zgodził się zaprzestać wszelkich operacji.

Openload Streamango ace piractwo.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Openload, jedna z największych witryn hostujących pliki w Internecie, zgodziła się na zamknięcie usługi. Openload.co i kilka powiązanych domen, w tym Streamango czy Verystream pokazują teraz baner z informacją potwierdzający ich przejęcie przez globalną koalicję antypiracką ACE. Według ACE operator zgodził się ponadto zapłacić odszkodowanie za znaczne szkody.

Przed tą akcją ACE Openload i Streamango były potężnymi pirackimi witrynami.

Sam Openload miał ponad 1000 serwerów w Rumunii, Francji i Niemczech - generował większy ruch niż wiele wiodących źródeł legalnych treści, w tym Hulu, HBO Go i Sky. Dostarczał pirackich treści do 72 proc. z 50 najpopularniejszych nielegalnych strumieniowych transmisji wideo i stron z linkami na świecie. Co ciekawe część nieautoryzowanych treści prywatnych użytkowników próbuje się przenieść na kolejny taki serwis GO Unlimited.

- ACE angażuje się w ochronę legalnego rynku kreatywnych treści poprzez szereg taktyk prawnych i operacyjnych - i jest to wielki krok w kierunku tego celu - powiedział Charles Rivkin, prezes i dyrektor generalny stowarzyszenia Motion Picture Association i prezes ACE.


Ostatnio ACE zabezpieczyło również stałe nakazy przeciwko Vader Streaming, Dragon Box i TickBox.

Źródło: alliance4creativity.com   

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier abonament za 2020 + maseczka ochronna'

Specjalna oferta rocznej prenumeraty magazynu SAT KURIER w 2020 r....

89 zł Więcej...

Adapter USB-C 8in1 hub wielofunkcyjny

Adapter 8in1 (przejściówka) USB-C do laptopa na HDMI, 2xUSB3.0, SD,...

199 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...
reklama