reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Grupa Achmetowa ogłosiła kanał Ukraina 24

dodano: 2019-11-10 11:26
autor: RO | źródło: telekritika.ua

Rinat Achmetow Media Group Ukraine Czołowy ukraiński oligarcha Rinat Achmetow, będący właścicielem grupy medialnej Media Group Ukraine, uzyskał licencję na nowy kanał informacyjny. Projekt nazwany Ukraina 24 zastąpi Eskulap TV w naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 operatora Zeonbud. Ponadto będzie transmitowany z satelity.

https://telekritika.ua/tk-static/2019/11/ukraina-24-media-gruppa-ukraina-2-08-11-2019-820x379.jpg
Ukraina 24


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
7 listopada br. Narodowa Rada Ukrainy ds. telewizji i radia głosowała za przekształceniem licencji niszowej stacji Eskulap TV, przejętej przez koncern Rinata Achmetowa kilka lat temu. Kanał telewizyjny zmieni logo na Ukraina 24 i zawartość programową. Obecna tematyka informacyjno-edukacyjna z filmami zmieni się wyłącznie na informacyjną.

Przekształcenie tej licencji pokazuje, jak dużą siłę przebicia mają ukraińscy magnaci medialni.
Zwykle członkowie organu regulacyjnego nie pozwalali zmieniać licencji dla kanałów, które dostały się do DVB-T2 na podstawie oryginalnej tematyki, omijając przez to innych wnioskodawców. Jednym z kanałów był właśnie Eskulap TV, który z założenia miał prezentować treści o medycynie.

Ukraina 24 rozpocznie nadawanie w grudniu 2019 roku na całej Ukrainie.
Będzie dostępny naziemnie, satelitarnie i w sieciach kablowych. Pojawi się na platformie satelitarnej Xtra TV i OTT Oll.tv. Obecnie jest opracowywana polityka programowa tego kanału.

Eskulap TV uruchomiono w 2011 roku w ramach konkursu Narodowej Rady na naziemne nadawanie cyfrowe. Razem z kanałami Vintage TV i GoldBeri TV tworzył warunkową grupę nadawczą, mającą powiązania z synem dawnego prezydenta Ukrainy, Wiktora Janukowycza, Ołeksandrem. Holding Media Group Ukrainy kupił Eskulap TV w grudniu 2014 roku, ale szczegółów tej transakcji nie ujawnił. Kanał w latach 2014-2015 otrzymał ostrzeżenia regulatora medialnego za brak przestrzegania tematyki programowej, ale później stracił zainteresowanie tym kanałem.

Eskulap TV jest drugim zakupem Media Group Ukraine.
Wcześniej koncern przejął niszowy kanał Kinotoczka i przekształcił w ogólnokrajowy Indigo TV, jednocześnie zachowując miejsce w naziemnej telewizji DVB-T2.

Ponadto Media Group Ukraine chce uruchomić kolejny, płatny kanał sportowy o nazwie Futbol 3. Start planowany jest na styczeń 2020 roku.

Źródło: telekritika.ua 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 159 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna podwójna E863B - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin dwuczęściowa do masztów...

139 zł Więcej...
reklama