reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Przyszłość technologii przetwarzania obrazu z 8K + 5G

dodano: 2019-11-14 13:52
autor: Janusz Sulisz | źródło: Sharp

Sharp 8K + 5G ekosystem IFA 2019 Sharp, jeden z czołowych światowych producentów rozwiązań technologicznych, wciela w życie własną wizję przyszłości ekosystemu technologii 8K+5G, wytyczając nowe kierunki rozwoju dla kolejnych generacji innowacyjnych technologii przetwarzania obrazu. Podczas targów IFA 2019 Sharp zaprezentował nowe produkty, w tym kamery, komputery, ekrany i nowe telefony komórkowe w technologii 8K, w których unaocznia się zintegrowane podejście marki.

Sharp 8K + 5G ekosystem IFA 2019


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Uważa się, że rozdzielczość 8K to standard Ultra HD dla urządzeń nowej generacji.
33 mln pikseli sprawiają, że nowa technologia gwarantuje 4-krotnie lepszą rozdzielczość niż obecny standard 4K i 16-krotnie przewyższa jakość technologii Full HD. Wyjątkowa rozdzielczość pozwala wyświetlać uderzająco ostry i wyraźny obraz z zachowaniem niezwykłej głębi. W rezultacie obrazy są jak żywe i oddają każdy detal.

W 2017 r. Sharp jako pierwszy producent na rynku europejskim zaprezentował telewizor 8K.
Była to odpowiedź spółki na rosnące zapotrzebowanie klientów na urządzenia, które produkują obraz jeszcze ostrzejszy i bliższy rzeczywistości. Dzięki postępującym pracom nad rozwojem ekosystemu technologii 8K+5G Sharp czyni kolejny krok do stworzenia technologii obrazu 8K, biorąc pod uwagę cały łańcuch – od tworzenia treści, poprzez przetwarzanie obrazu i przesyłanie danych, aż po wyświetlanie obrazu na telewizorach i ekranach 8K. Aby ekosystem 8K+5G mógł powstać, Sharp aktywnie współpracuje z partnerami, łącząc siły i doświadczenie oraz wspierając dalszy rozwój i dystrybucję technologii 8K na rynku.

Podczas IFA 2019 Sharp przedstawił serię prototypów, które są ucieleśnieniem wizji spółki w obszarze technologii 8K.
Kamery 8K Sharp odgrywają kluczową rolę w procesie tworzenia treści. Obok profesjonalnej kamery 8K 8C-B60A wyposażonej w czujnik obrazu Super 35 mm CMOS, Sharp zaprezentował także najmniejszą kamerę wideo 8K MFT na świecie, która powinna pojawić się na rynku w 2020 r. Oznacza to, że już wkrótce dzięki staraniom Sharp, z możliwości nagrywania treści w technologii 8K skorzystają zwykli użytkownicy.

W 2018 r. Sharp wziął pod swoje skrzydła producenta laptopów Dynabook, a pierwsze efekty tego połączenia można było zaobserwować już podczas IFA 2019: Prototyp przenośnego komputera 8K, którego rynkową premierę zaplanowano na wiosnę 2020 r., umożliwia edycję obrazów i filmów w technologii 8K.

W obszarze transmisji danych kluczową rolę odgrywa nowy standard telekomunikacyjny 5G.
Niezwykła szybkość transmisji danych i pojemność gwarantowana przez technologię 5G umożliwia przesyłanie i wykorzystanie dużych plików graficznych i wideo w standardzie 8K. W czerwcu 2019 r. Sharp po raz pierwszy w Europie zademonstrował wąskiej publiczności możliwości swojego ekosystemu. We współpracy z partnerami z branży telekomunikacyjnej i telewizyjnej Sharp wyświetlił na żywo transmisję największego francuskiego turnieju tenisowego w rozdzielczości 8K, korzystając z technologii 5G.

- W Japonii technologia 5G jest już standardem, jednak na wprowadzenie jej na szeroką skalę w Europie musimy jeszcze chwilę poczekać. Dzięki kompleksowemu rozwiązaniu Sharp stanie się liderem technologicznej rewolucji i wraz z wieloma dostawcami usług będzie dostarczać treści tworzone w rozdzielczości 8K - mówi Kai Thielen, dyrektor ds. marketingu w Europie.


Większa rozdzielczość otwiera nowe możliwości nie tylko dla firm dostarczających rozwiązania dla klienta końcowego, lecz także stwarza niespotykane dotąd szanse w obszarze bezpieczeństwa, medycyny czy przemysłu.

- Odkąd w 2011 r. jako pierwsi na świecie wprowadziliśmy na rynek ekrany 8K, nieprzerwanie angażujemy się w tworzenie produktów w technologii 8K w sektorze B2C. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom w obszarze technologii komunikacji i przetwarzania obrazu możemy dziś tworzyć nową wartość dodaną także w sektorze B2B - wyjaśnia Kazuhiro Kitamura, prezes Global TV Systems BU i szef działań na obszarze Europy.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 769 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 -V1 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...