reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SES Astra partnerem konferencji o biznesie kosmicznym

dodano: 2019-12-03 23:29
autor: Janusz Sulisz | źródło: Astra CEE

SES dwa_logo_360px.jpg Biznesowe oraz naukowo - technologiczne aspekty eksploracji kosmosu omawiać będą uczestnicy konferencji „Partnerstwo polsko-luksemburskie w biznesie kosmicznym", która odbędzie się 5 grudnia br. w Warszawie. Partnerem konferencji jest firma SES Astra, obchodząca w tym roku zarówno jubileusz telewizji satelitarnej w Polsce, jak i 30-lecie swojej działalności. 

SES-17 SES 17 Thales Alenia Space


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Konferencja „Partnerstwo polsko-luksemburskie w biznesie kosmicznym" będzie okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy ekspertami sektora kosmicznego i przedsiębiorcami z obu krajów. Udział w wydarzeniu wezmą liczni przedstawiciele świata biznesu, nauki i technologii oraz instytucji regulujących eksploatację przestrzeni kosmicznej. 

- Nieco ponad rok temu podpisane zostało polsko-luksemburskie memorandum o współpracy w branży kosmicznej, ze szczególnym uwzględnieniem wydobycia i użycia zasobów naturalnych w kosmosie - przypomina Marcin Ornass-Kubacki, Prezes Astra CEE.
- Konferencja będzie zatem doskonałym sposobem, aby taką współpracę pomiędzy różnymi podmiotami nawiązać. 


Program konferencji przewiduje dwa panele dyskusyjne. Uczestnicy pierwszego z nich, naukowo-technologicznego, będą rozmawiać między innymi o tym, jak praktycznie wykorzystać najnowsze technologie w usługach poszukiwanych przez dynamicznie zmieniający się rynek. W drugim panelu dyskusja będzie się koncentrować na znaczeniu, jakie w eksploracji i eksploatacji kosmosu mają inwestycje państwowe i prywatne, w tym także start-upy.  

- Dopiero 30 lat minęło od momentu, który wyznaczył start ery telewizji satelitarnej w Polsce, ale w tym czasie w technologiach używanych przez satelity i cały przemysł kosmiczny dokonała się rewolucja. Eksploracja kosmosu przestała być domeną powieści czy filmów science-fiction, a stała się realną biznesową propozycją - podkreśla Marcin Ornass-Kubacki.

SES Astra jest jednym z liderów tych zmian i jako firma tak mocno zakorzeniona w Polsce chcielibyśmy, aby jak najwięcej polskich naukowców oraz firm miało w tym udział. Konferencja, którą wspieramy, jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i znalezienia w Polsce i w Luksemburgu partnerów, którzy mogą dzielić się wiedzą, doświadczeniami oraz współpracować w biznesie. 

Konferencja współorganizowana jest przez Ambasadę Polski w Luksemburgu, Ambasadę Luksemburga w Polsce, izby handlowe oraz Luksemburską Agencję Kosmiczną.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...

Mini PC Android Di-Way X96 Air 8K

DI-WAY AND-X-96 Air to urządzenie - player 8K UHD, który ...

249 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...
reklama