reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ostateczna wersja oprogramowania OpenPLi 7.2 [akt.]

dodano: 2019-12-08 17:11 | aktualizacja: 2019-12-12 10:59
autor: JS | źródło: parabola.cz/OpenPLi

OpenPLi 7 2 oprogramowanie software 360px.jpg Zespół programistów OpenPLi wydał ostateczną wersję popularnego oprogramowania dla odbiorników Linux z systemem operacyjnym Enigma2 (E2). Od pewnego czasu można było instalować OpenPLi na odbiornikach, ale to do tej pory była to jednak wersja testowa. Teraz pojawiło się oprogramowanie OpenPLi 7.2. Aktualizacja: Oprogramowanie 7.2 zostało wycofane ze strony OpenPLi.

satkurier.pl
OpenPli 72 software ustawienia 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Co OpenPLi 7.2 oferuje swoim użytkownikom?

Zespół OpenPLi ulepszył menu EPG w celu skonfigurowania elektronicznego przewodnika po programach. Dodano również obsługę blindscan na odbiorniki typu Mutant HD51 z głowicami DVB-S2X oraz ulepszony kreator resetowania konfiguracji.

Ponadto, jest też ulepszony serwer DLNA i ReadyMedia. Dodano ustawienie listy kanałów dla pozycji 13°E/19,2°E/ 23,5°E/ 28,2°E. Zmieniono też w menu nazwę „Wyszukiwanie usługi” na „Tunery i wyszukiwanie”.

OpenPLi 7.2 obsługuje również FastScan dla wybranych platform satelitarnych: freeSAT CZ/SK, UPC Direct i Focus Sat. Niestety nie dotyczy polskich platform. W wielu modelach obraz zawiera najnowsze sterowniki, a jądro zostało zaktualizowane dla wielu odbiorników do wersji 5.2. Przewodnik po polskich kanałach (EPG) działa całkiem dobrze i stabilnie - nie zauważyliśmy większych problemów.
 
EPG polskich kanałów (nc+)

Ostateczna wersja OpenPLi 7.2 pojawia się po miesiącach dokładnych testów w rzeczywistej współpracy z klientami. Jeśli ktoś korzysta już z wersji testowej tego softwaru, to można już uaktualnić do ostatecznej wersji. Dodać należy, że wersja ostateczna powinna być wystarczająco stabilna do normalnego działania.Jeśli ktoś używa starszego oprogramowania OpenPLi lub oprogramowania innego zespołu programistów  to można wypróbować najnowszą wersję. Przy czym zdecydowanie zaleca się wykonanie kopii zapasowej całego istniejącego oprogramowania przed ew. utratą. Przywrócenie poprzedniego oprogramowania zajmie tylko kilka minut.


Zwykli użytkownicy mogą poszukać wsparcia ekspertów od tematu aktualizacji oprogramowania w odbiornikach Linux.

Aktualizacja:
Oprogramowanie 7.2 zostało wycofane ze strony OpenPLi - prawdopodobnie ze względu na jakieś bliżej nieokreślone błędy. Będziemy monitorować sytuację, ale nawet ci, którzy wgrali to oprogramowanie, powinni cofnąć się do poprzednich wersji.

Aktualizacja 11.12.2019:
Na stronie OpenPLi z powrotem pojawiły się linki do wersji 7.2. Uwaga! Jeśli korzystasz obecnie z OpenPLi 7.1, nie używaj aktualizacji oprogramowania, a skorzystaj z opcji „Flash Image”!

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Software News


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba 902B LTE 5G 470-694 MHz

Antena DVB-T FUBA DAT902 5G to profesjonalna antena telewizyjna z...

149 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...