reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

4 mln dol. za piracki dostęp do filipińskiego kanału

dodano: 2019-12-13 17:09 | aktualizacja: 2019-12-14 15:14
autor: HP | źródło: broadbandtvnews/manilatimes/msn.com

1700 cuts technology piractwo 360px.jpg Filipiński nadawca telewizyjny ABS-CBN złożył pozew do amerykańskiego sądu federalnego w Teksasie w wysokości 4 mln dol. przeciwko rezydentowi stanu Teksas w USA, który oferował usługę transmisji strumieniowej za rzekome piractwo treści za pośrednictwem nielegalnych dekoderów i streamingu. To jeden z najwyższych pozwów związanych z piractwem dotyczącym nielegalnego streamingu.

satkurier.pl
1700 cuts technology piractwo 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W pozwie ABS-CBN twierdzi, że mieszkaniec Teksasu Anthony Brown promował i sprzedawał zmodyfikowane nielegalne dekodery za pośrednictwem różnych stron Facebooka obsługiwanych przez Browna i jego firmę 1700 Cuts Technology, które umożliwiły kupującym dostęp do programów na żywo ABS-CBN bez ponoszenia odpowiednich opłat za takie usługi. Strony na Facebooku wykorzystywane do promowania nielegalnych dekoderów zawierały dwie osobiste strony profilu i stronę biznesową „Lifeforgreatness.com” (która nadal działa!).

- Usługa „nie była w żaden sposób licencjonowana ani powiązana z ABS-CBN” - powiedział asystent wiceprezes ABS-CBN i szef globalnej organizacji antypirackiej Elisha Lawrence.

- To, co robią piraci, to dosłownie okradanie z tego ekosystemu twórców treści, udawanie, że są właścicielami treści i oszustwa klientów, zarabiając na nich. ABS-CBN jest zaangażowany w ich powstrzymanie i postawienie przed wymiarem sprawiedliwości - powiedział Jun Del Rosario, dyrektor zarządzający firmy w Ameryce Północnej i Łacińskiej.


Lawrence powiedziała, że jedynymi oryginalnymi usługami abonamentowymi ABS-CBN są filipiński kanał TFC (The Filipino Channel) w kablu i satelity, IPTV i TFC.tv.

Warto przypomnieć, że w maju ubiegłego roku ABS-CBN złożyła również pozew w wysokości 5 mln dol. kanadyjskich przeciwko Dazcon Inc. z siedzibą w Ontario.

Źródło: broadbandtvnews.com  manilatimes.net 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...