reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TK Chopin rozbuduje systemu monitoringu Pucka

dodano: 2019-12-15 22:41 | aktualizacja: 2019-12-15 23:37
autor: Łukasz Knapik | źródło: Telewizja Kablowa Chopin/Urząd Miasta Puck

TK Chopin Telewizja Kablowa Chopin W piątek, 6 grudnia 2019 roku w Sali Posiedzeń w Urzędzie Miasta Puck odbyło się podpisanie umowy dla zadania pod nazwą „Rozbudowa systemu monitoringu obszaru centrum” realizowanego w ramach projektu pod nazwą „Rewitalizacja Centrum Pucka” współfinansowanego ze środków „Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020”. Jego wykonawcą zostało konsorcjum firm, których liderem jest operator Telewizji Kablowej Chopin z Wejherowa, a partnerami International Security Electronic Systems (ISES) z Gdańska oraz Telmax z Gdyni.

TK Chopin Telewizja Kablowa Chopin


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wykonawca, wyłoniony w ramach postępowania przetargowego, to konsorcjum firm, w skład którego wchodzą: lider - Telewizja Kablowa Chopin z siedzibą w Wejherowie, oraz partnerzy - International Security Electronic Systems (ISES) z siedzibą w Gdańsku oraz Telmax z siedzibą w Gdyni. Umowa opiewa na kwotę 404 278,53 zł brutto, w tym dofinansowanie w kwocie około 220 tys. zł. Termin realizacji to poniedziałek, 30 marca 2020 roku.

Rozbudowany zostanie system monitoringu na obszarze rewitalizowanym miasta. W ramach inwestycji powstanie kilkanaście nowych punktów monitorowania, w których planuje się instalację siedemdziesięciu dwóch kamer. Zamontowane zostaną one na słupach oraz budynkach mieszkalnych.

Nowe kamery obejmą obszar m.in. następujących ulic: 10 Lutego, Generała Józefa Hallera, Wejherowską od przejazdu kolejowego do ronda Macieja Płażyńskiego, Nowy Świat, Lipową, 1 Maja, Sambora, Wałową, Komandora Edwarda Szystowskiego oraz Zamkową. Monitoringiem zostaną objęte m.in. takie obiekty jak: targowisko miejskie, Park Dziejów Pucka, Park Kaszubski, Cmentarz nad Zatoką, Mini Golf, Skyte Park, Fara, Urząd Miasta, Aleja Żeglarzy i Port Rybacki. Na stronie internetowej Urzędu Miasta Puck dostępna jest mapa z projektem rozmieszczenia kamer monitoringu (zobacz dokument).

Monitoring zostanie wykonany z wykorzystaniem sieci radiowej oraz światłowodów. Centrum systemu znajdzie się w siedzibie Straży Miejskiej w Pucku, w budynku Urzędu Miasta Puck.

Jak informuje Urząd Miasta Puck, zastosowana technologia systemu pozwoli na rozszerzenie go w przyszłości o kolejne stanowiska, zarówno miejskiego monitoringu jak i zakupionego ze środków prywatnych (np. przez wspólnoty mieszkaniowe). Podłączenie dodatkowych stanowisk monitoringu będzie jednak wymagało wykonania dokumentacji projektowej z uwzględnieniem założeń projektu podstawowego.

Projekt „Rewitalizacja Centrum Pucka” jest współfinansowany ze środków „Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego” w ramach „Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV kablowa w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

559 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...