reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sylwester w TVP Kultura

dodano: 2019-12-31 03:53
autor: Janusz Sulisz/Łukasz Knapik | źródło: TVP Kultura

TVP Kultura We wtorek, 31 grudnia 2019 roku, czyli w sylwestra, od godz. 20:00 TVP Kultura zaprasza widzów na takie programy jak „Sylwester w Filharmonii Narodowej”, „Warszawskie Combo Taneczne”, „Quenn - Live in Rio”, „Muse: Live at Rome Olympic Stadium” i „West Side Story”.

TVP Kultura grafika rysunek animacja bajka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sylwester w TVP Kultura:

„Sylwester w Filharmonii Narodowej”
emisja: we wtorek, 31 grudnia 2019 roku o 20:00

We wtorek, 31 grudnia br. TVP Kultura zaprasza widzów na wyjątkowe pożegnanie starego roku - transmisję koncertu sylwestrowego w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Motywem przewodnim muzycznego wydarzenia jest mijająca w 2019 roku 200. rocznica urodzin Jacques’a Offenbacha. W programie arie i sceny z operetek: „Piękna Helena”, „Wyspa Tulipatan”, „Wielka księżna de Gerolstein”, „Córka tambur-majora”, „Madame l’archiduc”, „Podróż na Księżyc”, „Bandyci”, „Orfeusz w piekle” oraz utwory na wiolonczelę i orkiestrę. Orkiestrę Filharmonii Narodowej oraz Chór Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Bartosza Michałowskiego poprowadzi Joseph R. Olefirowicz. Jako soliści wystąpią Katharina Melnikova (sopran), Anna Bernacka (mezzosopran), Quentin Desgeorges (tenor) oraz wiolonczelistka Zuzanna Sosnowska (więcej tutaj).

„Warszawskie Combo Taneczne”
emisja: we wtorek, 31 grudnia 2019 roku o 20:45

Podczas półgodzinnej przerwy w trakcie koncertu w Filharmonii Narodowej w Warszawie (o godzinie 20:45) TVP Kultura wyemituje premierowy występ Warszawskiego Combo Tanecznego, zespołu stworzonego z inicjatywy Jana Emila Młynarskiego. Zespół wykona tradycyjne piosenki warszawskie, trzymając się klasycznej stylistyki i podwórkowego instrumentarium - bandżoli, mandoliny, gitary akustycznej, saksofonu, piły i melodyki. Widzowie będą mogli posłuchać drugiej części występu 35 minut po północy.  

„Quenn - Live in Rio”
emisja: we wtorek, 31 grudnia 2019 roku o 22:10

Zapis koncertu zespołu „Queen”, który zagrał w 1985 roku w Rio de Janeiro przed ponad ćwierćmilionową publicznością. Występ odbył się w ramach pierwszej edycji festiwalu „Rock in Rio” i był częścią trasy promującej album „The Works”, na którym znalazły się takie przeboje, jak „Radio Ga Ga", „I Want to Break Free" czy „Hammer to Fall".

„Muse: Live at Rome Olympic Stadium”
emisja: we wtorek, 31 grudnia 2019 roku o 23:25

Twórczość Muse to fuzja elektroniki, rocka progresywnego i symfonicznego. Od ponad dwudziestu lat podbijają listy przebojów, zdobywają prestiżowe nagrody i grają na wypełnionych po brzegi stadionach. W Sylwestra TVP Kultura zaprasza na ich koncert zarejestrowany w 2013 roku na Stadionie Olimpijskim w Rzymie. Jak zapewnia nadawca, 60 tys. fanów było świadkami spektakularnego widowiska. Nie zabrakło hitów, takich jak „Uprising”, „Time is running out”, „Plug in Baby”, „Hysteria” czy „Starlight”. Koncert był częścią europejskiej trasy „The Unsustainable Tour” (więcej tutaj).

„West Side Story”
emisja: w nocy z wtorku na środę, z 31 grudnia 2019 roku na 1 stycznia 2020 roku o 1:15

Jak czytamy w opisie, należący do prawdziwej klasyki gatunku, skomponowany przez Leonarda Bernsteina musical to współczesna wersja „Romea i Julii" - opowieść o dwójce młodych ludzi zakochanych w sobie, ale pochodzących z konkurencyjnych nowojorskich gangów. Skłócone klany Montecchich i Capulettich ze średniowiecznej Werony zastąpione zostały przez Jetsów i Sharksów. Na przeniesiony w 1961 roku na wielki ekran broadwayowski hit w reżyserii Roberta Wise’a z choreografią Jerome’a Robbinsa spadł deszcz Oscarów. Było ich aż 10: za „Reżyserię”, „Scenografię”, „Kostiumy”, „Montaż”, „Zdjęcia”, „Muzykę”, „Dźwięk”, „Role drugoplanowe” i za „Najlepszy film”. Najwybitniejsze role zagrali w filmie George Chaliris jako Bernardo, znakomity tancerz i przez kilka lat podpora baletu amerykańskiego oraz Russ Tamblyn, który wcielił się w rolę gwałtownego i bezwzględnego Riffa. W rolach głównych wystąpili Natalie Wood i Richard Beymer (więcej tutaj i tutaj).
 
Zespół Muse na koncercie w Rzymie, foto: TVP
Zespół Muse na koncercie w Rzymie, foto: TVP


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 9-10/2020 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2020

10 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

119 zł Więcej...
reklama