reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Technicolor Jade - nowy dekoder 4K [wideo]

dodano: 2020-01-10 10:19 | aktualizacja: 2020-01-10 11:33
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Technicolor/satkurier.pl

Technicolor Francuska firma Technicolor zaprezentowała podczas wystawy CES 2020 w Las Vegas (7-10 stycznia) swój nowy internetowy dekoder 4K UHD pod nazwą Jade. Urządzenie to może działać albo na systemie operacyjnym Android TV, albo na middleware Reference Design Kit (RDK). Technicolor jest znany w Polsce m.in. z dostarczenia dla Platformy CANAL+ pierwszej partii dekoderów 4K UltraBOX+ (aktualnie dostawcą tych urządzeń jest firma ADB).

Technicolor Jade


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niezależne od oprogramowania, dekoder Jade wyróżnia się obsługą Wi-Fi 802.11ax - tak zwanego Wi-Fi 6, następcy 802.11ac (Wi-Fi 5), oraz układem SoC w technologii 16 nm. Nowością jest wsparcie kodeka AV1 zaprojektowanego na potrzeby streamingu wideo.

Jade jest wyposażony w 4-rdzeniowy procesor i technologię Bluetooth 5.0, a jego modułowa budowa pozwala na rozszerzenie funkcjonalności o Digital Video Recording (DVR), kontrolę głosową o dalekim zasięgu lub Internet rzeczy (IoT).
 

- Jade wykorzystuje najnowszą technologię system-on-a-chip (SoC) firmy Broadcom, co czyni go jednym z najbardziej wszechstronnych i potężnych dekoderów na rynku - powiedział Christian Lefebvre, starszy wiceprezes ds. produktów wideo w Technicolor Connected Home.Prototyp dekodera Technicolor Jade był już prezentowany podczas wystawy IBC2019 w Amsterdamie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowości


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...