reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„MMA w zbroi” i broń w lutym w History2

dodano: 2020-01-14 22:25
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

H2 History2 rebranding W lutym br. kanał History2 poleca szczególnie swoim widzom takie programy jak „101 rodzajów broni, które zmieniły świat”, „MMA w zbroi” (Armored Combat League) i „Skąd to się wzięło?”.

History2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w lutym br. History2 pokaże, jak doszło do powstania różnorodnych elementów współczesnej codzienności, od leków po stadiony sportowe, w programie „Skąd to się wzięło?”. Nie zabraknie też spektakularnych walk rycerzy we współczesnym wydaniu, bo w czwartkowe wieczory stacja zaprasza na „MMA w zbroi”. A zainteresowanym sztuką wojenną nadawca poleca program „101 rodzajów broni, które zmieniły świat” - widzowie prześledzą historię oręża od średniowiecznej katapulty po nowoczesne myśliwce.

Luty 2020 roku w ofercie kanału History2:

„101 rodzajów broni, które zmieniły świat” („101 Weapons That Changed the World”)
emisja: w środę, 5 lutego br. o 21:00

Od katapulty po myśliwce niewykrywalne dla radaru - zarówno proste jak i niezwykle złożone rodzaje broni zmieniały się na przestrzeni lat. Wraz z nimi zmieniał się też świat. Czy to dzięki chińskim działom prochowym czy amerykańskim bombom naprowadzanym laserowo, broń uczyniła człowieka najgroźniejszym drapieżcą i umożliwiła ekspansję każdemu imperium w historii. Pomimo ciągłego rozwoju przemysłu zbrojeniowego i zadziwiających możliwości wielu broni, niektóre z najprostszych (jak słynny AK-47, który ma raptem dziewięć ruchomych elementów) zabijają rocznie więcej (ćwierć miliona ludzi), niż dwie bomby atomowe zrzucone na Hiroszimę i Nagasaki w 1945 roku (łącznie 160 000). Oto lista narzędzi walki stosowanych przez człowieka odkąd zszedł z drzewa (więcej tutaj).

„MMA w zbroi” („Knight Fight”)
emisja: w czwartki (od 6 lutego br.) o 21:00

Od niepamiętnych czasów rycerze byli synonimem niezwyciężonych wojowników, którzy dźwigając na barkach trzydziestokilogramowe zbroje, dzięki swej zręczności, odwadze i sile rządzili na bitewnych polach. Od XIII do XVII wieku stanowili dominujący element krajobrazu kulturowego i po dziś dzień rozpalają wyobraźnię mężczyzn, którzy chcą uciec od współczesnego świata i sprawdzić się w otwartej walce. Teraz mają taką możliwość... konkurując ze sobą w rycerskich pojedynkach jako członkowie Armored Combat League. W każdym odcinku udział bierze sześciu zawodników, którzy prezentują kombinację swoich umiejętności (rycerze własnoręcznie wykonują zbroję i broń charakterystyczną dla danego okresu), taktyki bojowej oraz bitewnego szaleństwa. Uczestnicy rywalizują ze sobą w serii walk, które wyłonią najbardziej utalentowanego, bystrego i mężnego rycerza - zwycięzcę „MMA w zbroi” (więcej tutaj).

„Skąd to się wzięło?” („Where Did It Come From?”)
emisja: we wtorki (od 18 lutego br.) o 21:00

Serial bada historyczne pochodzenie rzeczy, które są częścią naszej codzienności - od nowoczesnych leków po broń masowej zagłady, od stadionów sportowych po narzędzia używane w astrologii. Widzowie dowiedzą się jak i dlaczego powstał, a potem przez lata był ulepszany każdy z wynalazków, a także w jaki sposób przyczynił się on do obecnego kształtu świata. Przy okazji poznają też dzieje cywilizacji czy kultury, dla której dana rzecz jest charakterystyczna.
 
Uczestnicy programu „MMA w zbroi”, foto: A+E Networks
Uczestnicy programu „MMA w zbroi”, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

589 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo + moduł nc+ CI+ telewizja na kartę

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

999 zł Więcej...

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...
reklama