reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Michał Winnicki i Roman Młodkowski uruchomią kanał Biznes24

dodano: 2020-01-22 10:21 | aktualizacja: 2020-01-23 19:49
autor: Anita Kaźmierska | źródło: wirtualnemedia.pl/Biznes24/satkurier.pl

MWE Networks Michał Winnicki Michał Winnicki - właściciel MWE Networks, i Roman Młodkowski - dziennikarz związany przez wiele lat z Grupą TVN, zamierzają uruchomić nowy kanał telewizyjny pod nazwą Biznes24. Ta nowa całodobowa stacja biznesowa w jakości HD miałaby wystartować w marcu 2020 roku. Byłaby oferowana jako kanał kodowany dostępny w platformach satelitarnych i sieciach kablowych oraz w formie płatnej na biznes24.pl (aktualnie strona przekieruje na mwenetworks.pl).

telewizja telewizor pilot


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Biznes24 będzie poświęcony biznesowi, gospodarce i ekonomii w Polsce, ale nie zabraknie w nim też informacji z zagranicy. Co istotne stacja ma się trzymać z daleka od informacji politycznych, a koncentrować się na pogłębionej analizie rynku finansowego. Zdaniem Michała Winnickiego, inne obecne na rynku stacje informacyjne są skupione właśnie na dyskusji politycznej.
 

- Telewizja Biznes24 będzie nawiązywała do najlepszych tradycji telewizji biznesowych w Polsce i zapełni lukę, jaka powstała na rynku po odejściu przez istniejące kanały informacyjne od tematyki biznesowej - czytamy w komunikacie nadawcy.

Na antenie Biznes24 znajdą się pasma programowe na żywo pokazujące najważniejsze punkty rynkowego dnia, otwarcie i zamknięcie giełdy. Poza tym ramówka będzie obejmowała audycje poradnikowe, edukacyjne i dokumentalne. Przez całą dobę na ekranie wyświetlane będą dane rynkowe.

Michał Winnicki ze swoim zespołem odpowiada w nowym projekcie za technologię, sieć korespondentów, dystrybucję i sprzedaż czasu antenowego. Natomiast Roman Młodkowski jest odpowiedzialny za ofertę programową, zespół redakcyjny i siedzibę stacji.

Siedziba redakcji Biznes24 będzie się mieściła w Warszawie, skąd nadawane będą audycje na żywo. Wkrótce ogłoszony zostanie zostanie skład redakcji, wspomaganej dodatkowo przez sieć korespondentów z całej Polski. Stacja od samego początku będzie dostępna w panelu Nielsen Audience Measurement. Nie wybrano jeszcze brokera reklamowego kanału.

Michał Winnicki poprzez swoje spółki odpowiada za następujące stacje telewizyjne: Power TV, Nuta.TV, Adventure HD, Top Kids, Top Kids Jr (Junior Music), TVR, TO!TV, Ultra TV 4K i NTL Radomsko. Firmy należące do Winnickiego są również operatorami 3 multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce: MUX L3, MUX L4 oraz eksperymentalnego multipleksu w Szczecinie.

Roman Młodkowski z Grupy TVN odszedł w 2013 roku, gdzie spędził 16 lat swojej kariery zawodowej. Był autorem magazynu „Fakty, ludzie, pieniądze” w TVN. Był też współautorem i współprowadzącym weekendowych wydań „Faktów” TVN. Młodkowski jest współtwórcą TVN24. Był również dyrektorem programowym i redaktorem naczelnym TVN CNBC przed jej przekształceniem w TVN24 Biznes i Świat (TVN24 BiS). Po rozstaniu z TVN pracował m.in. w Grupie Onet-RAS Polska (Ringier Axel Springer Polska)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...