reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Podcastowe premiery stycznia w Radiu Tok FM

dodano: 2020-01-27 02:04
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Radio Tok FM W styczniu 2020 roku do oferty podcastowej Radia Tok FM (Agora) dołączają kolejne propozycje dla słuchaczy. To podcast Małgorzaty Gołoty „Koniec świata” - poświęcony katastrofie klimatycznej, satyryczno-publicystyczny „Piąteczek 2.0” Wojciecha Orlińskiego oraz „Podcast przedsiębiorczy” Wojciecha Kowalika przygotowany z myślą o właścicielach firm. Nowości można słuchać w internecie - na tokfm.pl, oraz w aplikacji mobilnej Tok FM.

Radio Tok FM


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W poniedziałek, 27 stycznia br. swoją premierę będzie mieć podcast Małgorzaty Gołoty „Koniec świata”. Kolejne odcinki audycji poświęcone zostaną zagadnieniom związanym z katastrofą klimatyczną, a zwłaszcza jej skutkom dla nas i naszych dzieci, czyli pokolenia, które w przyszłości będzie zmagać się z trwającą od dekad dewastacją środowiska. Małgorzata Gołota zaprosi do programu ekspertów z dziedziny m.in. ekologii, którzy przytoczą konkretne przykłady i wyniki badań naukowych. Nowe odcinki podcastu publikowane będą co poniedziałek, a programom towarzyszyć będzie profil na Instagramie.

Małgorzata Gołota to dziennikarka i redaktorka, a także lektorka. Publikowała m.in. w serwisach weekend.gazeta.pl oraz „Polska the Times”; współpracowała z Radiem Plus, Radiem Zet Gold i Rock Radiem. W 2018 roku była rzeczniczką prasową kampanii „Kocham. Szanuję” dedykowanej kobietom, które doświadczają przemocy domowej. Jest współautorką książki „Krótka ulica, długa historia. Próżna, plac Grzybowski i okolice”.

„Piąteczek 2.0” to satyryczno-publicystyczny podcast Wojciecha Orlińskiego dostępny w piątki (od 24 stycznia 2020 roku). Jak zapowiada nadawca, w audycji nie zabraknie ironicznych komentarzy do bieżących wydarzeń - nie tylko tego, co się dzieje w Sejmie RP, ale też do najnowszych hitów internetu. Autor podcastu za pomocą dżingli oceni różne wydarzenia - podobnie jak na Facebooku, gdzie można wskazać swoje emocje wywołane przez wpisy. Reakcje symbolizować będą odpowiednie dźwięki, w tym ten, którego w opinii wielu brakuje w mediach społecznościowych - „Nie lubię”. W odcinkach specjalnych podcastu pojawią się niespodziewani goście - np. pisarz, polityk, piosenkarz czy dziennikarz. 

Wojciech Orliński jest dziennikarzem od 1997 roku związanym z „Gazetą Wyborczą”, a także wykładowcą w Collegium Civitas. To autor wielu książek, w tym powieści science fiction „Polska nie istnieje”, „Internet. Czas się bać” i „10 lat emocji” oraz biografii Stanisława Lema „Lem. Życie nie z tej ziemi”. Prowadzi bloga ekskursje.pl.

Wojciech Kowalik, dziennikarz Tok FM, od piątku, 10 stycznia 2020 roku jest gospodarzem „Podcastu przedsiębiorczego”, skierowanego do tych, którzy planują założyć własną firmę oraz tych, którzy już ją mają. Jak czytamy w opisie, autor audycji pomaga im przejść przez gąszcz zmian w przepisach i uregulowań podatkowych. Z pomocą ekspertów dzieli się bezcenną wiedzą o ważnych terminach i nowych zasadach oraz dobrymi radami, które pozwolą prowadzić firmę, nie tracąc radości i pasji. Kolejne odcinki podcastu będą się ukazywać co poniedziałek.

Wojciech Kowalik to dziennikarz od 15 lat zajmujący się tematyką ekonomiczną. W Radiu Tok FM od 4 lat przygotowuje codzienne informacje gospodarcze oraz jest jednym z współprowadzących audycji „Raport gospodarczy”. Wcześniej ekonomią zajmował się w Radiu PiN oraz w TVN CNBC, gdzie tworzył m.in. magazyny „Firma” i „Portfel”. 

Nowych podcastów internetowych z oferty Tok FM można słuchać na tokfm.pl oraz w aplikacji mobilnej Tok FM. 

Platforma podcastowa Tok FM oferuje audycje z anteny, przedłużone wersje programów radiowych, np. wywiadów muzycznych i magazynów motoryzacyjnych, materiały archiwalne oraz audycje przygotowane wyłącznie do internetu, a także podcasty partnerów. Część tych treści dostępna jest w ramach płatnej oferty premium, a część w modelu reklamowym - w cyfrowej odsłonie Radia Tok FM, czyli na tokfm.pl i w aplikacji mobilnej (więcej tutaj).
 
Wojciech Orliński, Wojciech Kowalik i Małgorzata Gołota z podcastami w Radiu Tok FM, foto: Agora
Wojciech Orliński, Wojciech Kowalik i Małgorzata Gołota z podcastami w Radiu Tok FM, foto: Agora


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nakładka uszczelniająca gumowa - ceglasta

Gumowa nakładka uszczelniająca poszycie dachu przy maszcie.

20 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama