reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Możliwe połączenie RTL Group i ProSiebenSat.1?

dodano: 2020-02-18 15:31 | aktualizacja: 2020-02-18 16:47
autor: Janusz Sulisz | źródło: Reuters

ProSiebenSat.1 Thomas Rabe, prezes zarządu i dyrektor generalny Bertelsmann, właściciela niemieckiej RTL Group, powiedział dla dziennika „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, że regulatorzy medialni powinny dać zielone światło na połączenie RTL z jego rywalem ProSiebenSat.1, aby umożliwić im walkę z amerykańskimi gigantami SVOD.

satkurier.pl
RTL kanały siedziba Kolonia 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Ważne jest, aby rozsądne partnerstwa, a nawet duże fuzje, były dozwolone w celu stworzenia krajowych liderów telewizji - na przykład między RTL i ProSiebenSat.1 - powiedział Thomas Rabe, prezes zarządu i dyrektor generalny Bertelsmann. - W przeciwnym razie za kilka lat krajowe firmy po prostu nie będą miały szans w starciu z gigantami z Doliny Krzemowej.

ProSiebenSat.1 stał się przedmiotem spekulacji o przejęciu po tym, jak włoski Mediaset pod koniec ubiegłego roku zgromadził 15,1 proc. udziałów tego monachijskiego nadawcy. Mediaset, prowadzony przez syna byłego premiera Silvio Berlusconiego, określił swoje udziały w ProSiebenSat.1 jako defensywę. Jednocześnie próbuje przekonać dyrektora generalnego ProSiebenSat.1, Maxa Conze'a do przyłączenia się do ogólnoeuropejskiego sojuszu nadawczego, który ustanawia. Conze jak dotąd opierał się zabiegom Mediaset, woląc szukać sposobów współpracy przy poszczególnych projektach.

ProSiebenSat.1 skomentował komentarz Rabe'a w sposób następujący: - Obecnie nie trwają żadne rozmowy na temat fuzji lub przejęć. - W oświadczeniu ProSiebenSat.1 podkreślił prace nad swoim wspólnym przedsięwzięciem adtech z RTL, o nazwie d-force, i powtórzył swoje wcześniejsze zaproszenie dla RTL do wzięcia udziału w Joyn, przedsięwzięciu streamingowym z amerykańskim partnerem Discovery Inc.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap U3

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

690 zł Więcej...

Kabel Cablink 5xGI-18S biały 5m

Włoski, 5-żyłowy przewód koncentryczny 75 Ohm Cablink 5xGI-18S biały 5m...

55 zł Więcej...
reklama