reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

5G dostępne w 378 miastach na świecie

dodano: 2020-02-27 15:55 | aktualizacja: 2020-02-27 17:04
autor: Janusz Sulisz | źródło: viavisolutions

Viavi 5G raport 2020 360px.jpg Firma Viavi Solutions Inc. ujawniła nowe dane branżowe, pokazujące szybki wzrost rozpowszechnienia technologii 5G. Od stycznia 2020 r. komercyjne sieci 5G zostały wdrożone w 378 miastach w 34 krajach, według raportu VIAVI „Stan wdrożeń 5G”. Niestety Polska nie mieści się nawet w pierwszej dziesiątce krajów na świecie, więc jesteśmy stanowczo w tyle, jeśli chodzi o 5G.

Viavi Solutions
5g viavi 2020 raport 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Krajem o największej liczbie miast z dostępnością 5G jest Korea Południowa z 85 miastami, następnie Chiny z 57 miastami, Stany Zjednoczone z 50, a Wielka Brytania z 31 miastami. Pod względem zasięgu regionalnego EMEA przoduje ze 168 miastami, w których wdrożono sieci 5G, Azja jest na drugim miejscu ze 156 miastami, z 54 miastami objętymi 5G w obu Amerykach. Wdrożenia obejmują zarówno mobilne, jak i stacjonarne bezprzewodowe sieci 5G.

W miarę, jak rozgrywa się rywalizacja o dominację 5G, ustalenia VIAVI wskazują, że wielu operatorów pokrywa największe centra ludności, a aż pięciu dostawców usług komunikacyjnych (CSP) wdraża 5G w miastach takich jak Los Angeles i Nowy Jork.

- Dla operatorów 5G istnieje mocna mieszanina optymizmu i strachu - powiedział Sameh Yamany, dyrektor ds. Technologii w VIAVI.

- Optymizm związany jest z mnóstwem nowych aplikacji komercyjnych, które mogłyby zmienić ekonomikę operatora na lepsze, nawet jeśli przez pewien czas mogą nie odczuć wpływu komercyjnego. Bezpośredni strach polega na tym, że pozostaną w tyle w krótkoterminowej bitwie marketingowej ze strony rywali, jeśli nie będą wystarczająco szybcy.


Infografika stanu wdrożeń 5G jest dostępna tutaj. Dane zostały opracowane z publicznie dostępnych źródeł wyłącznie w celach informacyjnych, jako część praktyki VIAVI polegającej na śledzeniu trendów w celu umożliwienia najnowocześniejszego rozwoju technologii. Stan wdrożeń 5G służy jako dokument towarzyszący VIAVI Gigabit Monitor, wizualnej bazie danych wdrożeń gigabitowych na całym świecie.

Źródło: viavisolutions.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

1 190 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

489 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 800UHD

AB CryptoBox 800UHD - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AB...

349 zł Więcej...
reklama