reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP pracuje nad uruchomieniem platformy

dodano: 2020-03-05 10:59 | aktualizacja: 2020-03-05 11:59
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

TVP Telewizja Polska siedziba Woronicza W środowych (4 marca) głównych wydaniach „Wiadomości” i „Panoramy” padła informacja, że Telewizja Polska pracuje nad „nową, przełomową ofertą dla widzów TVP”. W jej ramach każdy widz naziemnej telewizji cyfrowej miałby otrzymać za pośrednictwem internetu dostęp do obecnych, ale i nowych kanałów TVP, w tym TVP Dokument. Mowa jest również o jakości 4K.

TVP Telewizja Polska siedziba Woronicza


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- [...] Zbiega się to z pracami nad nową, przełomową ofertą dla widzów TVP. Za pośrednictwem naziemnej telewizji cyfrowej każdy miałby dostęp do internetowych wydań obecnych, ale i nowych kanałów tematycznych, takich jak przygotowywany TVP Dokument, w najwyższej jakości 4K. W ten sposób TVP planuje transmitować Euro 2020. To inaczej niż w stacjach komercyjnych, w których programy tematyczne są dodatkowo płatne - poinformowano w wydaniu „Panoramy” z dnia 4 marca o godz. 18:00.

- Trwają zaawansowane prace nad nadawaniem w naziemnej telewizji cyfrowej dodatkowych kanałów tematycznych, jak TVP Dokument. Próba pozbawienia Telewizji Polskiej środków na inwestycje zbiegła się w czasie z pracami nad uruchomieniem pakietu nowych kanałów dostępnych bez żadnych dodatkowych opłat. To będzie duże wyzwanie dla komercyjnej konkurencji. Grupy TVN i Polsatu za taką ofertę każą sobie dodatkowo płacić. Telewizja Polska przestawia się także na nadawanie w jakości 4K. Już niedługo w tej technologii pokażemy mecze Euro 2020. To też będzie dostępne bez żadnych dodatkowych opłat - poinformowano w wydaniu „Wiadomości” z dnia 4 marca o godz. 19:30.

Na podstawie powyższych informacji można wnioskować, że TVP pracuje nad uruchomieniem platformy telewizji hybrydowej HbbTV w naziemnej telewizji cyfrowej, w której dostępne byłyby także dodatkowe kanały, takie jak TVP Dokument czy TVP 4K z transmisjami Euro 2020. Gdyby taki scenariusz został zrealizowany, sprawdziłyby się przypuszczenia portalu satkurier.pl sprzed miesiąca dotyczące formy udostępniania widzom transmisji Mistrzostw Europy w piłce nożnej w jakości UHD.

Dodajmy, iż Telewizja Polska już od kilku lat korzysta w naziemnej telewizji cyfrowej z możliwości, jakie oferuje technologia HbbTV, np. na potrzeby VOD lub reklam. Jednak wykorzystanie sygnalizacji HbbTV w celu uruchomienia dodatkowych linearnych kanałów TVP byłoby całkowitą nowością. Dodajmy, iż pewne kroki w tym kierunku poczyniono już rok temu, uruchamiając pozycje testowe TVP 4 i TVP 6 w MUX 8.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

489 zł Więcej...

Antena Fuba DAT902B LTE

Antena została nagrodzona statuetką SAT Kurier Awards 2015 w kategorii...

129 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ SE HEVC HD Multistream

Najnowsza wersja satelitarnego odbiornika Octagon SX88+ SE HD, z DX...

249 zł Więcej...
reklama