reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Dokument trafi do multipleksu DVB-T2?

dodano: 2020-03-02 10:42 | aktualizacja: 2020-03-02 13:04
autor: Anita Kaźmierska | źródło: wirtualnemedia.pl/satkurier.pl

TVP siedziba Telewizja Polska Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej, zapytany przez wirtualnemedia.pl o TVP Dokument, odpowiedział, że trwają nad tym kanałem bardzo intensywne prace. Dodał, że jest na to pomysł, również związany z możliwościami technicznymi, jakie pojawią się po wprowadzeniu nowego standardu DVB-T2. Według Kurskiego, TVP Dokument miałby wystartować w dającej się przewidzieć perspektywie.

TVP Telewizja Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał TVP Dokument został wpisany przez Telewizję Polską już w zeszłym roku do tak zwanej Karty Powinności na lata 2020 - 2024. Projekt tego dokumentu nie został jednak przyjęty przez KRRiT. Powodem był brak stabilnego finansowania mediów publicznych. Dodajmy, iż projekt nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych, przewidujący 1,95 mld zł rekompensaty dla TVP i Polskiego Radia, nadal czeka na podpis prezydenta. W Karcie Powinności czytamy:
 

TVP może tworzyć i rozpowszechniać program TVP Dokument, jeśli pozwolą na to dodatkowe środki ze źródeł, o których mowa w art. 31 ust. 1 i ust. 2 o RTV, co zostanie wskazane w planie programowo-finansowym. TVP Dokument byłby programem wyspecjalizowanym o charakterze dokumentalnym.

Jego oferta ma obejmować filmy dokumentalne, reportaże, telenowele dokumentalne, audycje o walorach edukacyjnych i poradnikowych, filmy fabularne oparte na faktach - o różnorodnej tematyce: społecznej, kulturowej, przyrodniczej, popularnonaukowej. Kluczowe gatunki: film dokumentalny, reportaż, telenowela dokumentalna.

TVP Dokument to kanał zapowiadany przez TVP od wielu lat. W 2011 roku nadawca chciał, by zajął on miejsce TVP Historia, ale ostatecznie z tego pomysłu się wycofano. W 2012 roku TVP wystąpiła o koncesję dla TVP Dokument. Telewizja miała ruszyć do końca 2012 roku, a potem kilkukrotnie pojawiały się informacje o kolejnych możliwych terminach startu (więcej tutaj, tutaj i tutaj). Z uwagi na brak możliwości przesunięcia startu, w 2014 roku nadawca zrezygnował z koncesji na TVP Dokument. W 2015 roku TVP wróciła do pomysłu uruchomienia kanału, tym w ramach planowanego MUX 8. Ostatecznie zamiary te porzucono.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Miernik Spacetronik STC-33 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

569 zł Więcej...