reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVN24 przygotuje się na migrację do 4K

dodano: 2020-03-09 10:25
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Sony/TVN Discovery Polska

Sony PXW-Z750 4K Firma Sony dostarczyła kanałowi informacyjnemu TVN24 pierwsze wyprodukowane egzemplarze kamkorderów PXW-Z750. Urządzenia te mają w przyszłości stać się fundamentem produkcji w standardzie 4K HDR.

Fot. Sony
Sony PXW-Z750 4K TVN24


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak informuje Sony, stacja TVN24 jako pierwsza na świecie otrzymała kamkordery 4K Sony PXW-Z750. 10 nowych kamer ma pozwolić na przygotowanie infrastruktury do produkcji UHD 4K.

Najnowsza inwestycja TVN24 pomoże zastąpić ponad 80 sztuk obecnie używanych kamer naramiennych Sony PDW-700 i PMW-500. Kamery PXW-Z750 umożliwiają rejestrację obrazu w rozdzielczości 4K, z HDR (High Dynamic range) oraz HFR (High Frame Rate). Mają być stosowane przy produkcji wiadomości i programów na żywo.
 

- Przez lata inwestowaliśmy w rozwiązania studyjne i telewizyjne Sony. Chętnie rozpoczęliśmy więc kolejny etap współpracy, aby unowocześnić produkcję newsów i przygotować się na migrację do standardu 4K - mówi Jarosław Kielmel, dyrektor działu techniki TVN Discovery Polska. - Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem jakości obrazu z przetworników 3CMOS modelu PXW-Z750, również w rozdzielczości HD. PXW-Z750 jest wygodniejsza w użyciu, dlatego szybko stanie się główną kamerą naszego całodobowego kanału.

Jak czytamy w komunikacie, ogłoszony na targach IBC 2019 PXW-Z750 to pierwszy na świecie kamkorder naramienny 4K z 3-czipową matrycą typu 2/3", który wyposażono w global shutter - rozwiązanie zapewniające czysty, wyraźny obraz, a zarazem zapobiegające takim artefaktom, jak deformacje obiektów spowodowane liniowym przebiegiem migawki czy pasy wywołane przez błysk flesza. Według informacji producenta, nowy model idealnie sprawdza się podczas zdjęć w nieprzewidywalnych warunkach oświetleniowych, a także przy filmowaniu szybko poruszających się obiektów. Z kolei tryb równoległego zapisu 4K/HD umożliwi TVN24 jednoczesne utrwalanie materiałów 4K HDR i HD HDR.
 

- Wciąż obserwujemy znaczny wzrost zapotrzebowania na funkcje 4K/UHD, HDR i IP, ponieważ nadawcy starają się zapewnić swoim odbiorcom jak najlepszą jakość obrazu. W Sony ściśle współpracujemy z naszymi klientami, partnerami i podmiotami z branży w celu opracowania rozwiązań, które spełniają zmieniające się potrzeby kanałów informacyjnych - komentuje Sebastian Leske, menedżer produktu w Sony Professional Solutions Europe. - Jednym z takich rozwiązań jest kamkorder Z750, który dzięki zaawansowanym możliwościom cieszy się już ogromnym zainteresowaniem nadawców z całego świata.

Po udanym okresie próbnym TVN24 zamierza rozwijać swoją bazę sprzętową stopniowo zastępując istniejące kamery nowymi PXW-Z750.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel bez wiercenia - super płaski

Przejściówka 20cm umożliwiająca przejście kabla antenowego do anteny satelitarnej lub...

15 zł Więcej...

Kabel Cablink 5xGI-18S biały 5m

Włoski, 5-żyłowy przewód koncentryczny 75 Ohm Cablink 5xGI-18S biały 5m...

55 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

149 zł Więcej...
reklama