reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

KRRiT dokonała podziału rekompensaty dla mediów publicznych

dodano: 2020-03-13 10:11
autor: Anita Kaźmierska | źródło: KRRiT/satkurier.pl

abonament RTV pieniądze 12 marca br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwałę w sprawie podziału skarbowych papierów wartościowych pomiędzy jednostki publicznej radiofonii i telewizji z przeznaczeniem na realizację misji publicznej. TVP otrzyma skarbowe papiery wartościowe o wartości ponad 1,7 mld zł, a Polskie Radio i lokalne rozgłośnie radiowe - o wartości po około 119 mln zł.

KRRiT Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podjęta uchwała ma związek z ustawami podpisanymi przez prezydenta Andrzeja Dudę: o radiofonii i telewizji oraz o opłatach abonamentowych. Nowelizacja przewiduje wprowadzenie rekompensaty w łącznej wysokości 1,95 mld zł w 2020 roku dla TVP i Polskiego Radia w związku z utraconymi wpływami.

Zgodnie z przyjętą uchwałą, Telewizja Polska otrzyma skarbowe papiery wartościowe o nominalnej wartości 1.711.500.000 zł; Polskie Radio o wartości 119.200.000 zł, a spółki radiofonii regionalnej o łącznej wartości 119.300.000 zł. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Jednocześnie, wraz z uchwałą, KRRiT przyjęła stanowisko, w którym zobowiązuje zarząd Telewizji Polskiej do przeznaczenia nie mniej niż 400 mln zł na działalność oddziałów terenowych, tj. 130 mln zł z wpływów z opłat abonamentowych oraz 270 mln zł ze skarbowych papierów wartościowych, w tym na finansowanie wydatków inwestycyjnych w oddziałach terenowych 120 mln zł.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Transmiter HDMI Megasat Premium do max. 100m

Bezprzewodowy transmiter HDMI firmy Megasat. Urządzenie pozwala na przesłanie sygnału...

690 zł Więcej...

Odbiornik GiGaBlue UHD UE 4K

Najtańszy na rynku odbiornik 4K z podwójną głowicą FBC DVB-S2X...

939 zł Więcej...
reklama