reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

KRRiT dokonała podziału rekompensaty dla mediów publicznych

dodano: 2020-03-13 10:11
autor: Anita Kaźmierska | źródło: KRRiT/satkurier.pl

abonament RTV pieniądze 12 marca br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwałę w sprawie podziału skarbowych papierów wartościowych pomiędzy jednostki publicznej radiofonii i telewizji z przeznaczeniem na realizację misji publicznej. TVP otrzyma skarbowe papiery wartościowe o wartości ponad 1,7 mld zł, a Polskie Radio i lokalne rozgłośnie radiowe - o wartości po około 119 mln zł.

KRRiT Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podjęta uchwała ma związek z ustawami podpisanymi przez prezydenta Andrzeja Dudę: o radiofonii i telewizji oraz o opłatach abonamentowych. Nowelizacja przewiduje wprowadzenie rekompensaty w łącznej wysokości 1,95 mld zł w 2020 roku dla TVP i Polskiego Radia w związku z utraconymi wpływami.

Zgodnie z przyjętą uchwałą, Telewizja Polska otrzyma skarbowe papiery wartościowe o nominalnej wartości 1.711.500.000 zł; Polskie Radio o wartości 119.200.000 zł, a spółki radiofonii regionalnej o łącznej wartości 119.300.000 zł. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Jednocześnie, wraz z uchwałą, KRRiT przyjęła stanowisko, w którym zobowiązuje zarząd Telewizji Polskiej do przeznaczenia nie mniej niż 400 mln zł na działalność oddziałów terenowych, tj. 130 mln zł z wpływów z opłat abonamentowych oraz 270 mln zł ze skarbowych papierów wartościowych, w tym na finansowanie wydatków inwestycyjnych w oddziałach terenowych 120 mln zł.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 249 zł Więcej...

Nagrywarka HD Velocap U5

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

1 290 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 450 zł Więcej...
reklama