reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Prezydent podpisał nowelizację ustawy abonamentowej [wideo]

dodano: 2020-03-07 08:24
autor: Anita Kaźmierska | źródło: prezydent.pl/satkurier.pl

Mateusz Morawiecki Andrzej Duda 6 marca br. podczas konferencji prasowej w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda poinformował, iż zdecydował się podpisać ustawę o radiofonii i telewizji oraz ustawy o opłatach abonamentowych. Nowela przewiduje wprowadzenie rekompensaty w łącznej wysokości 1,95 mld zł w 2020 roku dla TVP i Polskiego Radia w związku z utraconymi wpływami.

Andrzej Duda prezydent


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W konferencji wzięli też udział premier Mateusz Morawiecki, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski oraz przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.
 

– Biorąc pod uwagę potrzebę funkcjonowania mediów publicznych jako powszechnie dostępnych, jako niezwykle ważnych dla obywateli, zdecydowałem, że podpiszę tę ustawę na pewnych warunkach, które ustaliliśmy z panem premierem i panami przewodniczącymi – poinformował prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda podkreślił, że sprawę finansowania mediów publicznych potraktował bardzo poważnie – wziął pod uwagę kwestie dotyczące ich funkcjonowania, także mediów regionalnych, finansów i oferty programowej. Ocenił, że stan w jakim jest dziś ta oferta i możliwość realizowania misji publicznej na poziomie podstawowym, szczególnie dla ośrodków regionalnych telewizji „jest po prostu opłakany” i wymagają one modernizacji.Jednocześnie Krzysztof Czabański poinformował, że z pięcioosobowej rady wpłynęły już cztery głosy za podjęciem uchwały o odwołaniu Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa zarządu TVP. Głosowanie potrwa do poniedziałku. Decyzja o wydaniu rozporządzenia w sprawie głosowania została podjęta w związku z wystąpieniem prezesa Telewizji Polskiej. Wyjaśnijmy, że wcześniej tego dnia Jacek Kurski udzielił wywiadu w TVP Info oraz wystosował list do prezydenta, w którym napisał, że oddaje się do jego dyspozycji. W RMN obok Czabańskiego zasiadają: Juliusz Braun, Elżbieta Kruk, Joanna Lichocka i Grzegorz Podżorny
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...