reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Konkurs Piosenki Eurowizji 2020 odwołany [wiedo]

dodano: 2020-03-18 16:33
autor: Anita Kaźmierska | źródło: EBU/satkurier.pl

Eurowizja 2020 Europejska Unia Nadawców (EBU) przekazała 18 marca w oficjalnym komunikacie, że „z głębokim żalem musi ogłosić odwołanie Konkursu Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie”.

Eurowizja 2020


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Komunikat EBU odnośnie Konkursu Piosenki Eurowizji 2020:

W ciągu ostatnich kilku tygodni badaliśmy wiele alternatywnych opcji, aby umożliwić organizację Konkursu Piosenki Eurowizji. Jednak niepewność wynikająca z rozprzestrzeniania się Covid-19 w całej Europie oraz ograniczenia wprowadzone przez rządy uczestniczących nadawców i władze holenderskie doprowadziły do tego, że EBU podjęła trudną decyzję, iż niemożliwe jest zorganizowanie tego wydarzenia na żywo, jak planowano.

Jesteśmy bardzo dumni z tego, że Konkursy Piosenki Eurowizji co roku bez przerwy jednoczą widzów przez ostatnie 64 lata, a my, podobnie jak miliony fanów na całym świecie, jesteśmy bardzo zasmuceni, że konkurs nie może się odbyć w maju.

EBU, NPO, NOS, AVROTROS i miasto Rotterdam będą kontynuować rozmowy dotyczące organizacji Konkursu Piosenki Eurowizji w 2021 roku.

Konkurs Piosenki Eurowizji 2020 miał się odbyć w dniach 12, 14 i 16 maja w hali Ahoy w Rotterdamie. W tegorocznej, 65. edycji konkursu udział wziąć mieli reprezentanci 41 krajów, w tym Polski (Alicja Szemplińska).Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...
reklama