reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dlaczego Rosjanie nie chcą płacić za telewizję federalną?

dodano: 2020-03-25 17:27 | aktualizacja: 2020-03-25 18:28
autor: RO | źródło: gazeta.ru

flaga Rosja Tylko 4% mieszkańców Rosji jest skłonnych zapłacić za oglądanie federalnej telewizji. Świadczą o tym badania przeprowadzone przez jeden z największych, rosyjskich portali internetowych Rambler Group. W badaniu wzięło udział 237 870 osób.

telewizja telewizor pilot


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zaledwie 2% uczestników badania stwierdziło, że są gotowi wydać pieniądze na państwowe kanały, ponieważ "bez nich nie da się obejść". Zgadzają się zapłacić taką samą kwotę tylko wtedy, gdy pracownicy telewizji będą pozbawieni jakiegokolwiek finansowania.

Zdecydowana większość nie jest gotowa płacić za możliwość oglądania kanałów państwowych. Takie stanowisko przyjęło 96% respondentów.

Jednoczenie 6% z nich uważa treści kanałów federalnych za interesujące i zamierza szukać sposobów obejrzenia ich bezpłatnie. 90% badanych nie chce płacić za kanały państwowe, ponieważ istnieje wiele innych źródeł informacji.

Dodajmy, że w Rosji 13 kanałów telewizyjnych otrzymuje coroczne dotacje od państwa. Środki budżetowe są wydawane na media, na które popyt spada z każdym rokiem. W Wielkiej Brytanii opłaty telewizyjne istnieją od dziesięcioleci, a premier Boris Johnson już oświadczył o zniesieniu abonamentu na BBC i wprowadzeniu dowolnej opłaty subskrypcyjnej. W tej sprawie wciąż toczy się dyskusja.

Źródło: gazeta.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

459 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ADB 5800S + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik ADB5800S + karta na...

119 zł Więcej...
reklama