reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dlaczego Rosjanie nie chcą płacić za telewizję federalną?

dodano: 2020-03-25 17:27 | aktualizacja: 2020-03-25 18:28
autor: RO | źródło: gazeta.ru

flaga Rosja Tylko 4% mieszkańców Rosji jest skłonnych zapłacić za oglądanie federalnej telewizji. Świadczą o tym badania przeprowadzone przez jeden z największych, rosyjskich portali internetowych Rambler Group. W badaniu wzięło udział 237 870 osób.

telewizja telewizor pilot


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zaledwie 2% uczestników badania stwierdziło, że są gotowi wydać pieniądze na państwowe kanały, ponieważ "bez nich nie da się obejść". Zgadzają się zapłacić taką samą kwotę tylko wtedy, gdy pracownicy telewizji będą pozbawieni jakiegokolwiek finansowania.

Zdecydowana większość nie jest gotowa płacić za możliwość oglądania kanałów państwowych. Takie stanowisko przyjęło 96% respondentów.

Jednoczenie 6% z nich uważa treści kanałów federalnych za interesujące i zamierza szukać sposobów obejrzenia ich bezpłatnie. 90% badanych nie chce płacić za kanały państwowe, ponieważ istnieje wiele innych źródeł informacji.

Dodajmy, że w Rosji 13 kanałów telewizyjnych otrzymuje coroczne dotacje od państwa. Środki budżetowe są wydawane na media, na które popyt spada z każdym rokiem. W Wielkiej Brytanii opłaty telewizyjne istnieją od dziesięcioleci, a premier Boris Johnson już oświadczył o zniesieniu abonamentu na BBC i wprowadzeniu dowolnej opłaty subskrypcyjnej. W tej sprawie wciąż toczy się dyskusja.

Źródło: gazeta.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

TNT Sat: dekoder Sagemcom HD + karta

Dekoder Sagemcom HD wraz z kartą TNT Sat. Zapewnia dostęp...

629 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament 2021 + książka ANTENY SATELITARNE

Promocyjny pakiet: roczna prenumerata SAT Kurier 2021 + książka tematyczna ...

109 zł Więcej...
reklama