reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ nie zamierza płacić za zawieszone rozgrywki Ligue 1

dodano: 2020-03-29 22:53 | aktualizacja: 2020-03-30 11:29
autor: Anita Kaźmierska | źródło: L’Équipe/sport.pl/satkurier.pl

Ligue_1_conforama_logo_360px_sk.jpg Francuska Grupa CANAL+ odmówiła LFP zapłaty w terminie ostatniej transzy za prawa telewizyjne do sezonu 2019/20 Ligue 1. Jak wiadomo, francuska liga - tak samo jak niemalże wszystkie inne, z uwagi na pandemię koronawirusa - zawiesiła rozgrywki w połowie marca. - Niewyobrażalne jest, abyśmy zapłacili kolejną transzę. Z powodu zawieszenia rozgrywek Ligue 1 nie odbywają się żadne mecze, a tym samym nie ma transmisji na naszych antenach - powiedział Maxime Saada, prezes i dyrektor generalny Grupy CANAL+ (za dziennikiem „L’Équipe”).

Ligue 1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Grupa CANAL+ nie zapłaci do 5 kwietnia kwoty 110 mln euro przewidzianej w umowie z LFP. W oświadczeniu, jej prezes i dyrektor generalny Maxime Saada w następujący sposób uzasadnia tę decyzję:

To zawieszenie płatności jest częścią kontekstu, w którym kryzys zdrowotny wpłynął na prawie wszystkie działania naszej grupy. Na działalność w zakresie płatnej telewizji we Francji znaczący wpływ ma zamknięcie dużej części kanałów sprzedaży oraz osłabienie atrakcyjności ofert sportowych. Przychody z reklam doświadczyły nagłego spadku [...]. Poważnie wpływa to również na naszą międzynarodową działalność telewizyjną i Studiocanal. Jesteśmy zatem zobowiązani do podjęcia niezbędnych środków w celu złagodzenia finansowego wpływu tego kryzysu.

CANAL+ podkreśla również niejasności związane z terminem wznowienia rozgrywek i uskarża się na bierność LFP:

Niektóre ligi i zagraniczne kluby, szczególnie w Niemczech, wydają się podejmować inicjatywy w celu wspierania rodzimych klubów i zmniejszenia wypłat dla zawodników.

Na razie nie wiadomo, jaka będzie decyzja beIN Sports, który również posiada prawa do transmisji Ligue 1 na terytorium Francji. W tym przypadku transza wynosi 42 mln euro. CANAL+ i beIN Sports dzielą się prawami do Ligue 1 w latach 2016-2020, za które zdecydowali się zapłacić w sumie 762 mln euro za sezon. W Polsce żaden z nadawców nie posiada praw do transmisji Ligue 1.

Z informacji sport.pl wynika, że w Polsce wstrzymanie opłaty licencyjnej za prawa do pokazywania 1. ligi prawdopodobnie zastosuje Polsat Sport, a TVP Sport nie zapłaci części środków za mecze Ekstraklasy. Czy CANAL+ w Polsce zapłaci ostatnią transzę za obecny sezon Ekstraklasy?

- Jesteśmy w kontakcie z Ekstraklasą i rozważamy wiele różnych scenariuszy. Chcemy przede wszystkim wypracować rozwiązanie, które będzie korzystne dla wszystkich stron i liczymy na pozytywne zakończenie rozmów - powiedział Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy Platformy CANAL+.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 249 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...
reklama