reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina: Kryzys na rynku kanałów informacyjnych

dodano: 2020-03-31 18:31 | aktualizacja: 2020-03-31 20:28
autor: RO | źródło: detector.media

Test plansza kontrolna Na początku 2020 roku na Ukrainie pojawił się kryzys w przepełnionym obszarze kanałów informacyjnych. Kiedy tematy polityczne zeszły na boczny tor po zakończeniu wyborów prezydenckich i parlamentarnych, niektórzy nadawcy rozpoczęli resuscytację. Nawet bieżące tematy (koronawirus, kwarantanna, kryzys) nie są w stanie przyciągnąć widzów.

News One


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na Ukrainie wciąż działa ponad 15 ogólnokrajowych telewizji informacyjnych. Czy wszystkie przetrwają?

Należący do byłego prezydenta Petra Poroszenki kanał telewizyjny Channel 5 Ukraine jako pierwszy ogłosił zmianę profilu pod koniec 2019 roku. Czysto informacyjne treści zostały zastąpione przez filmy dokumentalne.

Następnie zmiany zapowiedział nadawca 24 News Ukraine, który postawił na projekty autorskie. - Po prostu mówienie widowni, co się stało, a z drugiej strony ekranu słyszenie - tak, dziękujemy kapitanie, już wiemy. Widzowie muszą być zaskoczeni czymś innym.
 
Przekaz kanału 24 News Ukraine

Także kanał NASZ zaczął szukać swojej niszy. Pod koniec marca zrezygnował z transmisji na żywo i przeszedł na powtórki programów. Z kolei na początku marca Obozrevatel TV zaliczył pełny restart, który ma na celu odejście od tematyki informacyjnej.
 


Często przyczyną zmian oferty są niskie wskaźniki oglądalności i brak dodatniej dynamiki.
Obecnie na Ukrainie nadaje ponad 15 kanałów informacyjnych. Spośród nich tylko 4 twierdzą, że udział w rynku mają powyżej 1% (w ogólnej grupie wiekowej 18+). Są to kanały Priamyj oraz trójka Tarasa Kozaka (112 Ukraina, ZIK, News One). Tematyka wszystkich 4 kanałów została opracowana i wdrożona przez te same osoby - producenta Ołeksija Semienowa i jego zespół.

Oglądalność pozostałych kanałów wynosi głównie 0-3-0,6% (Espreso, 24 News Ukraine, Channel 5, Unian TV, NASZ). Niższe wyniki notują Hromadske.tv (wyłączony z satelity), Channel 4, Obozrevatel TV, Rabinovich TV, Perszyj Niezależnyj, Ukrlive i inne.

Pod koniec 2019 roku, grupa medialna Media Group Ukraine uruchomiła własną stację z informacjami. Projekt o nazwie Ukraina 24 ma ambicje stać się pierwszym kanałem informacyjnym w walce o tą samą widownię. Dane o oglądalności jeszcze nie są publicznie widoczne w panelu telewizyjnym.
 
Przekaz kanału 112 Ukraina HD

Źródło: detector.media 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Obejma kominowa 7m

uchwyt - obejma 7m na komin do masztów stalowych

79 zł Więcej...

Antena Famaval 100 TRX EL biała

Wersja WZMOCNIONA portugalskiej anteny offsetowej firmy Famaval 100 TRX EL...

160 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...
reklama