reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Całun Turyński w Wielką Sobotę zostanie pokazany w telewizji

dodano: 2020-04-04 20:51
autor: Janusz Sulisz | źródło: Vatican Media/eKAI.pl

Całun turyński turyn Rai 1 360px.jpg W sobotę, 4 kwietnia 2020 r., Cesare Nosiglia, arcybiskup Turynu, ogłosił, że w sobotę 11 kwietnia 2020 r.  w Wielką Sobotę odbędzie się niezwykła prezentacja Całunu Turyńskiego w katedrze w Turynie, która będzie transmitowana na żywo na kanale RAI 1 oraz na platformach mediów społecznościowych.  

satkurier.pl
Całun turyński turyn Rai 1 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Całun Turyński w Wielką Sobotę zostanie pokazany w telewizji

Nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego w Wielką Sobotę zapowiedział arcybiskup Turynu Cesare Nosiglia. To inicjatywa związana z trwającą pandemią koronawirusa. Wydarzenie to ma być transmitowane na cały świat przez media. Na razie nie ma informacji czy któraś z polskich stacji będzie emitować to wydarzenie na żywo. Być może będzie transmisja na kanale Rai 4K.

- Miłość, jaką Jezus nam podarował, jest silniejsza od wszelkiego cierpienia, wszelkiej choroby, wszelkiego zakażenia, każdej ciężkiej próby i zniechęcenia - podkreślił w swym wystąpieniu metropolita stolicy Piemontu.


Arcybiskup Turynu ogłosił też, że w Wielką Sobotę o godz. 17:00 będzie przewodniczył długiej modlitwie przed Całunem. Podkreślił, że wszyscy na świecie będą mieli możliwość udziału w tym wydarzeniu.

Całun Turyński, czyli lniane płótno, w które według tradycji owinięte było ciało Chrystusa po ukrzyżowaniu, przechowywany jest w kaplicy w katedrze świętego Jana Chrzciciela. Od lat jest przedmiotem badań i analiz, dokonywanych także przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć nauki i technologii w celu ustalenia daty pochodzenia płótna i jego przeznaczenia.

Tradycja utrzymuje, że kiedy w 1576 r. wybuchła epidemia dżumy w Mediolanie, św. Karol Boromeusz, który był arcybiskupem Mediolanu w latach 1564–1584, zobowiązał się pielgrzymować do Całunu na piechotę jako podziękowanie Bogu za powstrzymanie epidemii dżumy. W tym czasie Całun znajdował się w Chambéry we Francji, ale z powodu złego stanu zdrowia Karola Boromeusza, książę sabaudzki, Emanuele Filiberto, postanowił przenieść Całun do katedry w Turynie, gdzie od czasu do czasu można go  zobaczyć w takich specjalnych wystawieniach.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 biała

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo + moduł nc+ CI+ telewizja na kartę

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

999 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 090 zł Więcej...
reklama