reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Całun Turyński w Wielką Sobotę zostanie pokazany w telewizji

dodano: 2020-04-04 20:51
autor: Janusz Sulisz | źródło: Vatican Media/eKAI.pl

Całun turyński turyn Rai 1 360px.jpg W sobotę, 4 kwietnia 2020 r., Cesare Nosiglia, arcybiskup Turynu, ogłosił, że w sobotę 11 kwietnia 2020 r.  w Wielką Sobotę odbędzie się niezwykła prezentacja Całunu Turyńskiego w katedrze w Turynie, która będzie transmitowana na żywo na kanale RAI 1 oraz na platformach mediów społecznościowych.  

satkurier.pl
Całun turyński turyn Rai 1 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Całun Turyński w Wielką Sobotę zostanie pokazany w telewizji

Nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego w Wielką Sobotę zapowiedział arcybiskup Turynu Cesare Nosiglia. To inicjatywa związana z trwającą pandemią koronawirusa. Wydarzenie to ma być transmitowane na cały świat przez media. Na razie nie ma informacji czy któraś z polskich stacji będzie emitować to wydarzenie na żywo. Być może będzie transmisja na kanale Rai 4K.

- Miłość, jaką Jezus nam podarował, jest silniejsza od wszelkiego cierpienia, wszelkiej choroby, wszelkiego zakażenia, każdej ciężkiej próby i zniechęcenia - podkreślił w swym wystąpieniu metropolita stolicy Piemontu.


Arcybiskup Turynu ogłosił też, że w Wielką Sobotę o godz. 17:00 będzie przewodniczył długiej modlitwie przed Całunem. Podkreślił, że wszyscy na świecie będą mieli możliwość udziału w tym wydarzeniu.

Całun Turyński, czyli lniane płótno, w które według tradycji owinięte było ciało Chrystusa po ukrzyżowaniu, przechowywany jest w kaplicy w katedrze świętego Jana Chrzciciela. Od lat jest przedmiotem badań i analiz, dokonywanych także przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć nauki i technologii w celu ustalenia daty pochodzenia płótna i jego przeznaczenia.

Tradycja utrzymuje, że kiedy w 1576 r. wybuchła epidemia dżumy w Mediolanie, św. Karol Boromeusz, który był arcybiskupem Mediolanu w latach 1564–1584, zobowiązał się pielgrzymować do Całunu na piechotę jako podziękowanie Bogu za powstrzymanie epidemii dżumy. W tym czasie Całun znajdował się w Chambéry we Francji, ale z powodu złego stanu zdrowia Karola Boromeusza, książę sabaudzki, Emanuele Filiberto, postanowił przenieść Całun do katedry w Turynie, gdzie od czasu do czasu można go  zobaczyć w takich specjalnych wystawieniach.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...