reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Telewizja Polsat i Platige Image prezentują Virtual Events

dodano: 2020-04-28 11:48
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Telewizja Polsat/Platige Image

Platige Image Telewizja Polsat i Platige Image utworzyły wspólny projekt „Virtual Events”. Rozwiązanie to umożliwia organizowanie premier nowych produktów, gal rozdania nagród, interaktywnych wystąpień czy konferencji w wirtualnym świecie, niezależnie od miejsca przebywania zarówno uczestników, jak i prelegentów.

Platige Image
Platige Image studio Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na potrzeby „Virtual Events” Telewizja Polsat przeznaczyła studio o powierzchni 700 m2, będące jednym z najbardziej rozwiniętych technologicznie przestrzeni do produkcji telewizyjnych w Polsce. Studio wyposażone jest w kamery telewizyjne umożliwiające zarówno transmisje na żywo, jak i nagrywanie materiału, a także ekran LED o powierzchni blisko 80 m2 i rozdzielczości 4x 4K, profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie oraz pełne zaplecze technologiczne, umożliwiające realizację wirtualnych eventów. Czas potrzebny na produkcję tego typu wydarzeń, w zależności od stopnia skomplikowania, może wynieść zaledwie kilka dni, czytamy w komunikacie.
 

„Virtual events” to dla Telewizji Polsat i całej naszej Grupy kolejny krok w dążeniu do bycia liderem rynku technologicznego mediów i telekomunikacji w Polsce. Nowe czasy to nowe potrzeby klientów i rynku i my oferujemy na to odpowiedź. Cieszymy się, że teraz, w dobie rosnącego zapotrzebowania na szybki dostęp do informacji, jesteśmy w stanie po raz kolejny zaoferować konsumentom nowoczesne, w pełni funkcjonalne i efektywne rozwiązanie

– komentuje Marcin Zdanowicz, dyrektor pionu realizacji Telewizji Polsat.

Za realizację oprawy eventów odpowiadało będzie studio Platige Image, które wcześniej stworzyło kompleksową oprawę wizualną na potrzeby nowego studia sportowego Telewizji Polsat. Dzięki Platige Image „Virtual Events” będzie mogło korzystać m.in. z technologii Augmented Reality, która pozwala na uprzestrzennienie wszystkich treści prezentacji.

Wirtualne studio będzie oferowało również dynamiczną, zmieniającą się w zależności od kontekstu scenografię, tworzenie materiałów budujących perspektywę na ścianie LED czy „teleportację” uczestników wydarzenia i prowadzenie eventu jednocześnie w kilku lokalizacjach. Możliwość transmisji, nagrywania materiałów oraz ich postprodukcja otwierają kolejne opcje prezentacji w późniejszych etapach komunikacji.
 

Wzmocnienie współpracy z Telewizją Polsat jest dla nas niezwykle ekscytujące. Doświadczenie i know how, które wspólnie wnosimy do projektu „Virtual Events” sprawiło, że udało nam się dostarczyć rozwiązania o niespotykanej do tej pory na polskim rynku jakości

– komentuje Karol Żbikowski, CEO Platige Image.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Famaval 80SP grafit

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval 80cm, do odbioru wiązek satelitów...

79 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0m w wersji v2.1 dla...

59 zł Więcej...

Antena Fuba DAT902B LTE

Antena została nagrodzona statuetką SAT Kurier Awards 2015 w kategorii...

129 zł Więcej...
reklama