reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

3.06 SpaceX wyniesie 60 satelitów Starlink

dodano: 2020-06-02 12:34 | aktualizacja: 2020-06-02 15:40
autor: Janusz Sulisz | źródło: SpaceX

SpaceX-Starlink-satelita-360px.jpg Po sukcesie z ostatniego weekendu z dostarczeniem dwóch amerykańskich astronautów na pokładzie statku Crew Dragon na Międzynarodową Stację Kosmiczną, SpaceX planuje wykonanie kolejnej misji z Cape Canaveral, którą odłożono ze względu na złą pogodę i pierwszeństwo misji załogowej. 3 czerwca br. poleci kolejna rakieta Falcon 9 - tym razem z 60 satelitami Starlink. To odłożony start, o którym pisaliśmy wcześniej.

starlink-spacex-logo-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obecnie, jeśli pozwoli na to pogoda na Florydzie, start rakiety Falcon 9 z pola startowego SLC-40 planowany jest na godzinę 21:25 czasu miejscowego (3:25 polskiego czasu). Jednak SpaceX ma 61-minutowe okno startowe, które otwiera się o godz. 20:55, więc sam start może nastąpić w dowolnym momencie podczas tego okna.

To wyniesienie zwiększy liczbę satelitów Starlink na orbicie do 480.

Barki do lądowania pierwszego stopnia krążą po Atlantyku. Barka "Of Course I Still Love You", która była używany jako pływające lądowisko dla Falcona 9 przy misji Demo-2 z Crew Dragon, jest w powrotnej drodze do portu Canaveral, po udanym lądowaniu 1. stopnia. Jej siostrzana barka „Just Read The Instructions” jest teraz w drodze do wyznaczonego punktu lądowania na Atlantyku, by odebrać pierwszy stopień rakiety Falcon 9 z misji Starlink 7.

Co ciekawe ten pierwszy stopień był używany już 4 razy, co potwierdza teorię Elona Muska o wysokiej użyteczności rakiet. Piąte udane lądowanie tego samego pierwszego stopnia będzie wielkim sukcesem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K Hollex UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ SE HEVC HD Multistream

Najnowsza wersja satelitarnego odbiornika Octagon SX88+ SE HD, z DX...

249 zł Więcej...
reklama