reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Emitel pozostanie operatorem MUX 3

dodano: 2020-07-01 10:45
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP/satkurier.pl

EmiTel nadajnik NTC DVB-T Emitel będzie operatorem technicznym trzeciego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej przez okres kolejnych 10 lat. Spółka została wybrana przez Telewizję Polską, do której MUX 3 należy w całości, na drodze zamówienia publicznego. Aktualnie w MUX 3 emitowane są: TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Info HD, TVP Sport HD, TVP Historia i TVP3. Strony nie podpisały jeszcze stosownej umowy.

TVP Telewizja Polska siedziba Woronicza


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W dialogu technicznym, przeprowadzonym w zeszłym roku, udział wzięły trzy podmioty: BCAST (przy współudziale T-Mobile Polska i AnyCast), Emitel oraz Orange Polska. Po konsultacjach TVP stwierdziła, że spośród tych podmiotów tylko Emitel dysponuje odpowiednią na potrzeby MUX 3 infrastrukturą, w szczególności masztami o wysokości 100 m n.p.t. lub wyższymi wyposażonymi w systemy antenowe o dużej mocy.
 

- Żaden z potencjalnych wykonawców, oprócz Emitel S.A., nie jest w stanie zrealizować całości usługi nadawczej w skali ogólnopolskiej bez wykorzystania infrastruktury Emitel S.A., w szczególności masztów nadawczych o wysokości 100 m n.p.t. lub wyższych wyposażonych w systemy antenowe (nadawcze) o dużej mocy. Podkreślić należy, iż Emitel S.A. (i jego poprzednicy prawni) jest podmiotem, który od kilkudziesięciu lat jako jedyny w Polsce posiada infrastrukturę techniczną umożliwiającą nadawanie sygnałów drogą naziemną na obszarze całego kraju - czytamy w uzasadnieniu TVP.

Zamówienie ogłoszone przez TVP, którego przedmiotem jest „Świadczenie usługi transmisji sygnału multipleksu trzeciego telewizji naziemnej (MUX 3)”, ma na celu zapewnienie usługi nadawczej w standardzie DVB-T i DVB-T2/HEVC oraz usług w ramach regionalizacji nadawania DVB-T i DVB-T2/HEVC w multipleksie trzecim, przez okres 10 lat.

Obecnie obowiązująca umowa z Emitelem, zawarta w 2010 roku i opiewająca na kwotę 616,7 mln zł, zapewnia nadawanie sygnału MUX 3 do 27 sierpnia 2020 roku. Nadawca publiczny zdecydował się na jej przedłużenie o kolejne 10 lat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

359 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 249 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...