reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

RTÜK uderza w opozycyjne stacje telewizyjne

dodano: 2020-07-04 13:49 | aktualizacja: 2020-07-04 18:23
autor: RO | źródło: mk-turkey.ru/tele1.com.tr

Turecka Najwyższa Rada Radiofonii i Telewizji RTUK Turecka Najwyższa Rada Radiofonii i Telewizji (RTÜK) uderzyła w dwa opozycyjne kanały telewizyjne, zakazując im nadawania na 5 dni, co zdaniem członka rady z opozycji, doprowadzi do ich całkowitego zamknięcia.

https://tele1.com.tr/imamoglundan-tele1-ve-halk-tvnin-karartilmasina-sert-tepki-183798/
Halk TV i Tele1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kara nałożona na Tele1 i Halk TV została przyjęta większością głosów. Następnym krokiem będzie ich całkowite wyłączenie, napisał na Twitterze Ilkhan Tashchi, członek zarządu RTÜK z głównej opozycyjnej Republikańskiej Partii Ludowej.

Tashchi powiedział w środę, 1 lipca, że prezydent Recep Tayyip Erdogan zmobilizował regulatora RTÜK, aby "wybawić Turcję z medialnego wirusa", upoważniając organ regulacyjny do zamknięcia mediów opozycyjnych.

W kwietniu Erdogan na posiedzeniu Rady Ministrów obiecał również, że Turcja uwolni się zarówno od pandemii koronawirusa, jak i wirusów rozprzestrzenianych przez media i politykę.

W ramach pierwszej decyzji regulatora, Tele1 i Halk TV będą nadawać czarny ekran przez 5 dni. Tashchi uściślił, że nawet pokazy filmów dokumentalnych i muzyki są zabronione.

Administracja Tele1 powiedziała, że zakaz nastąpił po dochodzeniu wszczętym przeciwko stacji telewizyjnej w związku z oświadczeniami krytykującymi Abdülhamida II, sułtana Imperium Osmańskiego.

Według Halk TV, do jego zakazu doprowadził program syryjskiego dziennikarza i politologa Hüsnü Mahalli.

Zwróćmy uwagę, że zakaz był wydany w środę, kiedy Erdogan ogłosił zaostrzenie kontroli państwa nad sieciami społecznościowymi po rzekomym obrażaniu członków jego rodziny na Twitterze. Jednocześnie działania RTÜK wzbudziły krytykę zarówno w Turcji, jak i za granicą. Z kolei Eren Erdem z Republikańskiej Partii Ludowej nazwał ten krok próbą uciszenia wolnych mediów.

Źródło: mk-turkey.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K 5,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI 4K z obu stron kabla...

69 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...
reklama