reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zmiany w rodzinie MTV i VH1. Powstaną MTV 80s i MTV 90s

dodano: 2020-07-17 13:11 | aktualizacja: 2020-07-20 16:13
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

MTV Rocks 20 lipca br. na brytyjskim rynku nadawanie zakończyły trzy kanały muzyczne: Club MTV, MTV OMG i MTV Rocks. Tego samego dnia wyłączone zostały wersje z godzinnym przesunięciem czasowym kanałów MTV i MTV Music. To jednak nie koniec zmian w portfolio ViacomCBS. Te październikowe dotkną również polski rynek i będą dotyczyły marek VH1 Classic i MTV Rocks.

Club MTV MTV OMG MTV Rocks VH1 Classic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Club MTV, MTV OMG i MTV Rocks zakończyły nadawanie na brytyjskim rynku 20 lipca przed godz. 6:00 rano. Ostatnim utworem wyemitowanym w Club MTV (w programie „Club MTV: The Last Dance”) był „High On Life” Martina Garrixa ft. Bonn. MTV OMG pożegnał się z widzami piosenką zespołu ABBA „Thank You for the Music” w ramach bloku „OMG! It's Goodbye!”. Natomiast na koniec MTV Rocks można było posłuchać utworu grupy Oasis „Don’t Look Back in Anger” w audycji „MTV Rocks: Thnks fr th Mmrs!”.

Club MTV, MTV OMG i MTV Rocks były dostępne m.in. w platformie satelitarnej Sky i sieci kablowej Virgin Media. W wyniku ich wyłączenia oraz wyłączenia MTV +1 i MTV Music +1, na transponderze nr 100 satelity Astra 1G (28,2°E) o częstotliwości 11,626 GHz, pol. V, SR: 22000, FEC: 5/6, DVB-S/QPSK zrobiło się dużo wolnego miejsca.

Club MTV zastąpił 23 maja 2018 roku kanał MTV Dance. MTV OMG wystartował 1 marca 2018 roku w miejscu tymczasowego MTV Love, a tak naprawdę w miejscu zamkniętej 31 stycznia 2018 roku Vivy. MTV Rocks był najstarszym kanałem spośród tej trójki - wystartował 10 października 1998 roku. Początkowo był znany pod nazwami M2, MTV2 i MTV Two.

Dziś portfolio kanałów MTV na brytyjskim rynku nadal obejmuje: MTV, MTV Music, MTV Live, MTV Base, MTV Hits i MTV Classic. Niedawno, bo 7 stycznia 2020 roku, nadawanie zakończył tam VH1.

Według informacji portalu satkurier.pl, 5 października br. na polskim rynku (i nie tylko) nastąpi zmiana nazwy kanału VH1 Classic na MTV 80s oraz MTV Rocks na MTV 90s. Tym samym europejskie wersje VH1 Classic i MTV Rocks przestaną istnieć.

Co ciekawe przez okres jednego miesiąca, od 28 lutego do 31 marca br. MTV Classic w Wielkiej Brytanii nosił tymczasową nazwę MTV 80s. Najwidoczniej, nadawca uznał ten eksperyment za udany i zdecydował się na rebranding europejskiej wersji stacji VH1 Classic.

VH1 Classic jest dostępny w Polsce w wybranych sieciach kablowych i IPTV, natomiast MTV Rocks w Cyfrowym Polsacie, Platformie CANAL+ i Orange TV oraz wybranych sieciach kablowych i IPTV (podobnie jak główny VH1). Oznacza to, że od 5 października na satelicie oferowany będzie MTV 90s, a MTV 80s w ogóle nie będzie dostępny drogą satelitarną.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...